İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Hasan Taçoy: Başbakan mademki bu kadar güçlü, kurultayı hemen yapsın o zaman

Hasan Taçoy: Başbakan mademki bu kadar güçlü, kurultayı hemen yapsın o zaman

UBP Milletvekili Hasan Taçoy, UBP Kurultayı’na işaret etti; “Başbakan mademki bu kadar güçlü, kurultayı hemen yapsın o zaman” dedi.

Yayın Tarihi: 20/02/24 16:00
Güncelleme Tarihi: 20/02/24 20:22
okuma süresi: 4 dak.
Hasan Taçoy: Başbakan mademki bu kadar güçlü, kurultayı hemen yapsın o zaman
  • "Başbakan madem ki bu kadar güçlü, kurultayı hemen yapsın o zaman”
  • "Yayınlanan ankete sadece güldüm”
  • “UBP’nin geleceği olan isimlere ayıp edildi”
  • “Birileri hala eski moda numaralarla çıkar sağlamak peşinde”

Katıldığı televizyon programında Ulusal Birlik Partisi’ne (UBP) ilişkin olarak yapılan ve basına yansıyan bir anketin sorulduğu UBP Milletvekili Hasan Taçoy, “Bu memlekette kime isterseniz sorun, buna sadece güler” dedi.

Taçoy’un açıklamasının devamı şu şekilde:

“Ben kimseyi rencide etmek istemem, ancak ben sadece gülerim. Anketi fazla ciddi bulmadım. İsteyen bir mikrofon alsın, sokağa çıksın ve vatandaşa sorsun. Gerçek anket o dur. Eğer başbakan bu kadar güçlüdür ve seçimi kazanabilir hemen yarın kurultay yapsın. Belki zaman içerisinde yıpranabilir, sakın bunu tehlikeye atmasın. Lütfen bir an önce kurultay tarihini belirlesin ve kurultay yapsın, çünkü zaman kendisinin aleyhine çalışmakta. Bizim istediğimiz demokrasinin kazanılmasıdır. Bizim istediğimiz bu ülkeye demokrasinin yeniden tesis edilmesidir. Atama veya görevlendirme, adı her ne isterse olsun, ülkeye ve siyasetimize yakışmayan bir davranış oldu. Bundan vatandaşlar kadar siyasetçiler de şikayetçidir. Bir an önce bu demokratik yarış yapılmalıdır ki bunu ortadan kaldıralım.”

Ankette konu edilecek ciddiyette herhangi bir veri bulunmadığının altını çizen Taçoy, bu noktadan önce altını çizmek istediği başka bir nokta bulunduğunu söyledi.

Taçoy açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Son derece acemice ve tezgah olduğu çok açık olan bu anketin içerdiği veriler elbette değersiz. Önemli olan bu anketin kimler tarafından yapıldığı ve en önemlisi de sponsorunun kim olduğudur. Bu gibi anket oyunlarını geçmişte çok gördük. Artık tam da modası geçti derken, o yıllarda kaldığı anlaşılan bir zihniyet tarafından yeniden denendiğini gördük. Belli ki birileri hala bu ülkede eski moda numaralar ile halkı kandırabileceğini düşünmekte.

Anketin içeriğine ilişkin olarak değinmek istediğim tek nokta, Ulusal Birlik Partisi’nin ve doğal olarak da ülkemizin yeni siyasetçileri olacak olan isimlerin maruz kaldığı haksızlıktır. Kim olduğu çok açık olan bir ismin, koltuk uğruna siyasetin geleceği olan isimleri “figüran” olarak kullanmak istemesi en basit tabiriyle üzücüdür.

UBP’nin ve geleceğin umudu olan bu isimler adına değil, çünkü bu toplum onların ne kadar değerli olduklarının bilincinde, esas bu gibi tezgahlara umut bağlamış olanlara üzüldüm. Çünkü söz konusu isimlerin değerlerini, kapasitelerini ve kalitelerini tüm halkımız gibi ben de bilmekteyim. Bu parti geleceğe bu isimlerle yürüyecek. Hiç kimsenin şahsi siyasi ihtirasları uğruna kimseyi karalamaya ya da altta göstermeye hakkı yoktur.

İşte biz bunun için ‘demokrasi’ diyerek yola çıktık. Partimizin yeniden demokrasiye kavuşmasını bunun için kendimize hedef koyduk. “Ben” eksenli değil, “biz” temelli bir siyaset için, partimizi demokrasiye kavuşturmak ve ülkemize hizmet için çıktığımız yoldan bizi bu tür düzmece anketlerin çevireceğini umanlar mutlaka hüsrana uğrayacaklardır.”

Partiye son dönemde kontrolsüz bir şekilde üye kaydı yapıldığını da ifade eden Taçoy, Başbakanlık’ta görevli bir bürokratın ilçe yönetimlerinin bilgisi dışında yeni üye kaydı yapmakta olduğunu söyledi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.