İÇ HABERLER
okuma süresi: 2 dak.

“Tüketici Haklarının Korunması ve Piyasa Gözetimi Forumu” düzenlendi

“Tüketici Haklarının Korunması ve Piyasa Gözetimi Forumu” düzenlendi

Avrupa Komisyon’unun desteğiyle “Tüketici Haklarının Korunması ve Piyasa Gözetimi Forumu” düzenlendi.

Yayın Tarihi: 22/03/24 17:10
okuma süresi: 2 dak.
“Tüketici Haklarının Korunması ve Piyasa Gözetimi Forumu” düzenlendi

Avrupa Komisyonu’nun desteğiyle, AB Bilgi Merkezi ve AB Piyasa Gözetimi Kapasite Geliştirme Projesi tarafından ortaklaşa “Tüketici Haklarının Korunması ve Piyasa Gözetimi Forumu” düzenlendi.

AB Bilgi Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, forum bugün Kıbrıs Türk Ticaret Odasında yer aldı.

Foruma, tüketiciler, tüketici dernekleri, ekonomik işletmeler, odalar, piyasa gözetimi ve tüketicinin korunmasından sorumlu yerel organlar katıldı.

Forumda Avrupa Komisyonu Program Destek Ofisi’nden Jutta Pomoell Segurola ile Ticaret Dairesi’nden Sevil Yönlüer birer konuşma yaptı.

Panel oturumunda ise, Tüketiciyi Koruma Müfettişi Burcu Erhürman, AB Piyasa Gözetimi Kapasite Geliştirme Projesi'nin kilit uzmanları Francesco Apruzzi ve Atakan Baştürk yer aldı.

Panelde tüketici eğitiminin önemi, ürün güvenliği ve tüketicilerin piyasa gözetim sistemi içerisindeki rolü hakkında sunumlar yapıldı. Ürün güvenliğinin bilimsel temelli denetimlerle artırılmasının gerekliliği, çevre dostu uygulamaların önemi ve çeşitli kurumlar ile sektör aktörleri arasındaki iş birliğinin önemi irdelendi.

Panelde, Avrupa'daki iyi uygulamalarla uyumlu bir piyasa gözetim sistemine geçişin ivedilikle başlatılması gerektiği de ifade edildi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.