İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Kudret Özersay: Belgelerle iddia edilen yolsuzlukların yapılıp yapılmadığı araştırılacak

Kudret Özersay: Belgelerle iddia edilen yolsuzlukların yapılıp yapılmadığı araştırılacak

HP Genel Başkanı Kudret Özersay, "Özel hayatın gizliliğini ihlal" ettiği iddiasıyla tutuklanan Serdinç Maypa’nın duruşmasına katıldı ve mahkemede gözlemledikleriyle ilgili açıklama yaptı. “Meselenin sadece bu belgeler nerden bulundu ve neden kamuoyuna açıklandı meselesi değil aynı zamanda bu belgelerle iddia edilen yolsuzluk ve hukuksuzluklar yapıldı mı yapılmadı mı mahkemenin emriyle araştırılacak” dedi.

Yayın Tarihi: 29/03/24 15:00
okuma süresi: 3 dak.
Kudret Özersay: Belgelerle iddia edilen yolsuzlukların yapılıp yapılmadığı araştırılacak

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Soruşturma Şube Amirliği tarafından yürütülen soruşturma kapsamında "Özel hayatın gizliliğini ihlal" ettiği iddiasıyla tutuklanan 57 yaşındaki Serdinç Maypa bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, mahkemeye gittiğini ifade ederek, alınan kararlara yönelik sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

“Soruşturmasının başlatılması için şikayette bulunanlarla bağlantılı konularda da bir soruşturma başlatılması için mahkeme, polise emir verdi ve üstelik belirli bir süre içinde bu soruşturmanın yapılmasını istedi” diyen Özersay, iddia edilen yolsuzlukların ve hukuksuzlukların yapılıp yapılmadığının polis tarafından araştırılacağını söyledi.

Kudret Özersay’ın açıklamasının tamamı şöyle:

“Bu sabah mahkeme salonundaydık. Serdinç’in birtakım belgeleri, bilgileri elde etmesi, elde etme şekli, ona bu belgeleri verenlerin bu belgeleri verme yetkisi, belgelerin ne oranda gizli olduğu, kamuyuna bu belgelerin sosyal medya üzerinden paylaşılması ve dahası suç teşkil eder mi ya da ne oranda hangi açıdan suç teşkil eder? Bu konular Mahkemelerimiz tarafından ciddiyetle değerlendirilecek, bugün o salonda bende bu hissiyat oluştu. Ortada bir suç varsa zaten ceza de verilecek. ANCAK bugün mahkemenin verdiği kararda DİKKAT ÇEKEN EN ÖNEMLİ HUSUS ŞUDUR: Bu polis soruşturmasının başlatılması için şikayette bulunanlarla BAĞLANTILI KONULARDA da bir soruşturma başlatılması için Mahkeme Polis’e EMİR VERDİ ve üstelik belirli bir süre içinde bu soruşturmanın yapılmasını istedi.

Yani sadece “BU BELGELER NERDEN BULUNDU VE NEDEN KAMUOYUNA AÇIKLANDI meselesi değil ama aynı zamanda BU BELGELERLE İDDİA EDİLEN YOLSUZLUK VE HUKUKSUZLUKLAR yapıldı mı yapılmadı mı o da Polis tarafından araştırılacak, üstelik Mahkemenin EMRİYLE araştırılacak. Yani kimsenin “BU BELGELER SAHTEDİR” demediği, diyemediği o belgelere bakıldığında bir yolsuzluk var mı onun da araştırılması kararı çıktı!

Zaten ihtiyacımız olan şey GERÇEĞİN BİR KISMININ yani yerine göre sadece BİZE YARAYAN KISMININ DEĞİL GERÇEĞİN TAMAMININ ortaya çıkmasıdır! Gerçeğin TAMAMININ ne olduğu er ya da geç ortaya çıkar.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.