İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Zeki Çeler: TDP olarak Ankara ile direkt görüşeceğiz

Zeki Çeler: TDP olarak Ankara ile direkt görüşeceğiz

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Mali Sekreteri Evrim Hınçal, İstanbul'da N82 kodu gerekçe gösterilerek ülkeye alınmamasıyla ilgili açıklama yapan TDP Genel Başkanı Zeki Çeler, “TDP olarak Ankara ile direkt görüşeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi: 11/04/24 13:00
Güncelleme Tarihi: 11/04/24 15:09
okuma süresi: 4 dak.
Zeki Çeler: TDP olarak Ankara ile direkt görüşeceğiz

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Mali Sekreteri Evrim Hınçal, İstanbul'da N82 kodu gerekçe gösterilerek ülkeye alınmamasıyla ilgili kişisel sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan TDP Genel Başkanı Zeki Çeler, Ankara ile temaslar kurulacağını söyledi.

Evrim Hınçal’ın yaşadıklarını ve daha önce Türkiye’ye girişi engellenen partili/partisiz, muhalif/apolitik birçok Kıbrıslı Türk’e yapıldığını hatırlatan Çeler, "Buradaki sözde seçilmiş özde atanmış olanların “siyasi istikballeri” için hazırladıkları “fişleme” listesinin bir sonucudur." ifadelerini kullandı.

TDP olarak, Ankara ile temaslar kurulacağını aktaran Çeler, "Bizler TDP olarak; Ankara ile direkt temaslar ve görüşmelerle bu “kendi toplumuna ihanet” durumunun ortadan kaldırılması için tüm kanalları kullanacağız." dedi.

"Bugüne kadar aynı muameleye maruz bırakılanların ortak noktası; yaratılmak istenen algının aksine, Türkiye hükümetine muhalif olmaları falan değil, UBP’ye muhalif olmalarıdır." diye konuşan çeler şunları kaydetti:

"En tepeden en aşağıya kadar UBP’nin atanmış kadroları, bilgiyle, ürettikleri siyasetle, akılla ve bilimle cevap veremedikleri, yenemedikleri, yolsuzluklarını, liyakatsiz atamalarını, gizli kapaklı işlerini ortaya çıkaran, hesap soranları ve onların çevrelerindeki herkesi Ankara’ya “hain” olarak liste liste fişlemeye devam etmektedir. Ne Evrim Hınçal ne de daha önce aynı haksız uygulamaya maruz kalanlar; UBP’nin düşündürmek istediği gibi ne Türkiye düşmanıdır ne de haindir.

Tek sebep; UBP’nin rezilliklerini ortaya sermeleri, onlara muhalif olmaları ve ülkelerini çok seven vatanperver kişilikler olmalarıdır. Kendilerini “Türkiye dostu, anavatan aşığı”, kendileri dışındakileri de “Türkiye düşmanı, hain” gösterme çabaları, artık bu kişilerin kendi insanına ihanet etme noktasına gelmiş hatta orayı aşmıştır. Siyasi istikballeri için yapamayacakları hiçbir şey olmadığının kanıtı da budur!

Gözlerini o derece karartmış durumdadırlar! Koltuklarını koruyabilmek adına, masum ve tertemiz Kıbrıslı Türkler’i yaftalayan, fişleyen ve elleriyle liste hazırlayanlar; bu ülkenin de Kıbrıslı Türkler’in de hatta Türkiye yönetimi ve halkının da düşmanıdır. Yolsuzluklarla, sahte diplomalarla, kaçakçılık ve siyasi ahlaksızlıklarla Ankara’nın gözü önünde muktedir olmak için çırpınanların; bunları ortaya çıkarmak için siyaset yapanları hatta onların sadece çalışma arkadaşı olarak görev yapanları bile önlerindeki en büyük engel olarak görmeleri kaçınılmazdır.

Kendi zekâlarıyla siyasi rakiplerini yenemeyenlerin Ankara yetkililerini; açıkça kandırarak ve yanıltarak kendi istikballeri için kullanmaya çalışmalarına geçit vermeyeceğiz! Kendilerine muhalif olanların Ankara ile doğru zeminde doğru şekilde, Kıbrıslı Türkler’in onur ve haysiyetlerini koruyarak ilişki kurulma “riskini” kendilerinin bitişi olarak görmeleri elbette doğaldır! Çünkü yalanlarının ortaya çıkması onları koltuktan edecektir!

“Yazıklar olsun” bile denemeyecek kadar küçülenlerin yarattıkları bu duruma göz yumacağımızı, sineceğimizi zannediyorsanız, yanılıyorsunuz! Bizler TDP olarak; Ankara ile direkt temaslar ve görüşmelerle bu “kendi toplumuna ihanet” durumunun ortadan kaldırılması için tüm kanalları kullanacağız. Yarattığınız bu algıyı bu fişlemeyi dağıtacak ve sizin gerçek yüzünüzü de ortaya dökeceğiz! Bu da böyle bilinsin. "

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.