İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Fide Kürşat: Alım gücü düşen yurttaş mağdur; Ucuza et diye yaptıkları her hamle kaos

Fide Kürşat: Alım gücü düşen yurttaş mağdur; Ucuza et diye yaptıkları her hamle kaos

CTP Milletvekili Fide Kürşat, ette ihalesiz alım sevdası ile kurumların yine zarara uğratıldığını ifade ederek “Bugün kasaplar pazartesi hayvancılar eylemde! Alım gücü düşen yurttaş mağdur… Ne yazık ki (yeni kararın) altından da kötü kokular geliyor. İlk akla gelen bu işten yine kimler nemalanacak?” diye sordu.

Yayın Tarihi: 15/05/24 16:40
Güncelleme Tarihi: 16/05/24 09:08
okuma süresi: 3 dak.
Fide Kürşat: Alım gücü düşen yurttaş mağdur; Ucuza et diye yaptıkları her hamle kaos

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) İskele Milletvekili Fide Kürşat, ette ihalesiz alım sevdası ile kurumların yine zarara uğratıldığını ifade ederek “Ne yazık ki bu işin altından da kötü kokular geliyor. İlk akla gelen bu işten yine kimler nemalanacak?” diye sordu.

İskele Milletvekili Fide Kürşat, “biz yaptık oldu demekle olmuyor! Bugün kasaplar pazartesi hayvancılar eylemde! Alım gücü düşen yurttaş mağdur… Kısacası nereye el atsalar kaos yaratıyorlar.” dedi.

Fide Kürşat’ın konu hakkında sosyal medya paylaşımı şöyle;

“Hükümet ne hayvancılarla ne de kasaplarla istişare etmeden önce, Toprak Ürünleri Kurumu tarafından ülkeye niteliksiz ithal donmuş kemiksiz kuzu eti ve paketlenmiş kıyma getirilmesi için ithal izin verdi, ardından muafiyetler verdi.

İthal etin maliyeti ne olacak, verilen muafiyetler ile bu işin toplam maliyetini hesaplayan var mı acaba?

Şimdi de Bakanlar Kurulu tarafından Yasa Gücünde Kararname çıkartarak İhale Yasasını yine devre dışı bıraktı…

Ette de ihalesiz alım sevdasına düştü arkadaşlar. İhalesiz alımlar ile kurumları ne kadar zarara uğrattıkları, şaibeler, usulsüzlükler Sayıştay raporlarına defalarca yansıdı.

Ne yazık ki bu işin altından da kötü kokular geliyor. İlk akla gelen bu işten yine kimler nemalanacak sorusudur!

“GÜNÜ BİRLİK PALYATİF BİLE SAYILMAYAN ADIMLARLA YÜRÜMEZ BU İŞLER”

“Halk ucuza et yesin diye yaptıkları her hamle kaosa neden oluyor.

Ette narh konusu tam bir fiyasko ile sonuçlandı. İthal et izni ülkede canlı hayvan fiyatlarının artmasına neden oldu.

Son haftalarda yaşananlar hem hayvancıları  hem kasapları hem de halkı tedirgin ediyor. Günü birlik palyatif bile sayılmayan adımlarla yürümez bu işler.

Ülkede et açığı varsa bu veriler ile ortaya konulmalı, paydaşlarla masaya oturulup ciddi ciddi istişare edilmelidir. Kısa, orta ve uzun vadeli planlama yapılmalı. Ülkedeki küçük baş hayvan popülasyonu artırılmalı, üretim maliyetleri düşürülmeli, doğru yönde teşviklendirme yapılmalıdır.

Bu şekilde, biz yaptık oldu demekle olmuyor! Bugün kasaplar pazartesi hayvancılar eylemde! Alım gücü düşen yurttaş mağdur… Kısacası nereye el atsalar kaos yaratıyorlar.

Sorun çözme iradesi olmayan atama hükümet yapısı, sorun üretmekten kaos yaratmaktan öteye geçemiyor…

Gidecekler…"

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.