İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Fikri Ataoğlu: Çevreye olan duyarlılıkta gençlere güvenim tamdır

Fikri Ataoğlu: Çevreye olan duyarlılıkta gençlere güvenim tamdır

Başbakan Yardımcısı, Turizm Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, KKTC genelindeki okullarda devam eden çevre eğitimi seminerinde yaptığı konuşmasında, "Çevreye olan duyarlılıkta gençlere güvenim tamdır" dedi.

Yayın Tarihi: 16/05/24 16:40
okuma süresi: 3 dak.
Fikri Ataoğlu: Çevreye olan duyarlılıkta gençlere güvenim tamdır

Başbakan Yardımcısı, Turizm Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, KKTC genelindeki okullarda devam eden çevre eğitimi seminerine katıldı.

“ÇEVREYE OLAN DUYARLILIKTA GENÇLERE GÜVENİM TAMDIR”

Başbakan Yardımcılığı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi’nce ada genelindeki tüm okullarda başlatılan ve devam eden çevre eğitimi sunumları, Başbakan Yardımcısı, Turizm Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun da katılımıyla, Osman Örek Meslek Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Çevre bilincinin artırılmasına yönelik, atık piller, sıfır atık, çevrenin önemi, çevre kirliliği, geri dönüşüm konularını kapsayan sunuma, Çevre Koruma Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Dairesi Müdürü Gülşen Hocanın, Osman Örek Meslek Lisesi Müdür ve öğretmenleri ile Çevre Koruma Dairesi personeli katıldı.

ATAOĞLU: “ÇEVRE BİLİNCİNİ GENÇLERLE BİRLİKTE YAYACAĞIZ”

Fikri Ataoğlu, Çevre Koruma Dairesi’nin KKTC genelindeki okullarda gerçekleştirdiği çevre eğitimi programları kapsamında Osman Örek Meslek Lisesi’nde gerçekleştirdikleri eğitime katılarak, öğrencilerle birlikte sunumu dinledi.

Sunum sonrasında öğrencilere yönelik yaptığı konuşmasında, çevrenin korunmasına yönelik önemli faktörlerden birinin çevre eğitimi olduğuna dikkati çekerek, Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan istişareler neticesinde, okullarda çevre eğitimi dersinin müfredat dahiline alınmasını sağladıklarını belirtti.

Çevre bilincinin, toplumun her kesimine yayılması gerekliliğinin de altını çizen Ataoğlu, “Bizler ne kadar da yasaklar getirsek, ne kadar etkinlik de yapsak, farkındalık için ne kadar da temizlik etkinlikleri düzenlesek, çevre bilincini ancak ve ancak siz gençlerin katkıları ile başarabiliriz. Siz gençlerin çevre konularında alacağınız eğitimlerle bilinçlenerek, toplumun her kesimini çevre duyarlılığı konularında uyararak, farkındalığın arttırılması ve çevre bilincinin toplumun her kesimine yayılmasında en etkili yol olacağı inancındayım” dedi.

Ataoğlu, sunumu öğrencilerle birlikte izlediğini ve çevre ile ilgili yöneltilen sorulara öğrencilerin verdikleri cevaplardan, gençlerin çevre konularında ne kadar bilinçli ve hassas olduklarını gördüğünü, bu nedenle çevreye olan duyarlılıkta gençlere duyduğu güvenin ne kadar yerinde olduğunu bir kez daha gördüğünü kaydetti.

Ataoğlu, konuşmasında ayrıca hedeflerinin 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü KKTC’de sembolik olarak kutlamak olduğuna dikkati çekerek, bu anlamda gençlerle birlikte mücadele etmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.