İÇ HABERLER
okuma süresi: 2 dak.

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası'ndan hayvancıların eylemine destek 

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası'ndan hayvancıların eylemine destek 

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası, hayvan üreticilerinin eylemine destek kararı aldıklarını açıkladı.

Yayın Tarihi: 27/05/24 12:26
okuma süresi: 2 dak.
Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası'ndan hayvancıların eylemine destek 

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş) Başkanı Dr. Özlem Gürkut, KKTC'nin uluslararası hukukta yeri olmadığını, hükümetin izlediği nüfus politikaları sonucu gün be gün ülke kaynaklarının yetersiz hale geldiğini belirterek, hayvancıların eylemine destek kararlarını bildirdi. Özlem Gürkut, "Dışa bağımlı bir ekonomi yaratılmış, Türk Lirasının yabancı ülke paraları karşısında giderek erimesi ve astronomik enflasyon sonucu, halk açlık sınırında yaşayacak hale gelmiştir" ifadelerini kullandı.

Özlem Gürkut, yaptığı yazılı açıklamada, şunları belirtti:

"Sağlıkta, eğitimde, enerjide olduğu gibi tarım ve hayvancılıkta da ülkemiz şartlarına uygun politikalar üretmemiş ve izlememiş olmanın sonuçlarını yaşamaktayız.

Üretimi desteklemenin siyasi bir rüşvet haline getirilen sübvansiyonlar ve maddi destekten ibaret olmadığının anlaşılması gerekmektedir.

Tarım ve hayvancılık, kendi toprak, su, insan kaynaklarımıza ve coğrafik özelliklerimizle iklimdeki olumsuz değişikliklere uygun olarak bilimsel zeminde ve teknolojik gelişmelerden faydalanılarak yeniden planlanmalı ve desteklenmelidir.

Üretimin birim maliyetinin düşürülmesi, halkın alım gücünün artırılması gereklidir.

Hükümet kendi insan kaynaklarımızı ve kurumlarımızı görmezden gelmeye, yok saymaya devam edemez. Kendi yarattığı sorunlara ithal çözümler üretmeyi çözüm olarak gösteremez.

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası, hayvan üreticilerinin sorunlarının akılcı, bilimsel yöntemlerle ve iş birliği ve uzlaşı içinde çözülmesi gerektiği görüşündedir.

Bu noktadan hareketle hayvan üreticilerinin eylemine destek beyan eder, hükümeti üreticinin sesine kulak vermeye çağırırız"

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.