İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Genel-İş Olağan Genel Kurulu yapıldı

Genel-İş Olağan Genel Kurulu yapıldı

Genel-İş Sendikasının 20. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa, yeniden Semih Kolozali getirildi.

Yayın Tarihi: 27/05/24 14:52
Güncelleme Tarihi: 27/05/24 15:39
okuma süresi: 3 dak.
Genel-İş Olağan Genel Kurulu yapıldı

Dev-İş Federasyonuna bağlı Genel-İş Sendikasının 20. Olağan Genel Kurulu, 25 Mayıs 2024 tarihinde, DEV-İŞ Merkezindeki Ahmet Sadi Toplantı Salonu'nda yapıldı.

Genel Kurul Demokrasi ve işçi sınıfı mücadelesinde hayatlarını kaybedenler adına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

Gündem gereği Divan Oluşumunda DEV-İŞ Eski Başkanı Hasan Felek, Divan Sekreterliklerine Hatice Koççat ile Meryem Onbaşı Tükel görev aldı.

Faaliyet Raporunu Genel-İş Sendikası Genel Sekreteri Semih Kolozali’nin Genel Kurula sunuşunun ardından Bağımsız Murakıp Ceren Ataker Etci de Mali Raporu’nu sundu.

Raporların sunuşunun ardından Faaliyet ve Mali Rapor delegeler tarafından oy birliği ile onaylandı.

Aşam’ın yaptığı konuşmada hayatta olmayan işçi önderlerini ve hiç beklenmedik şekilde zamansız kaybettiğimiz Emek-İş eski Başkanı İsmail Özbarışı ve geçen yıl kaybettiğimiz DEV-İŞ Başkanı Mehmet Seyis’i saygı ve rahmetle anarak onların sendikal harekete yaptığı katkılarını unutmayacaklarını belirtti.

Aşam’ın yaptığı konuşmada dünyadaki ve ülkemizdeki emek hareketinin değerlendirmesini yaparak, Kıbrıs sorununun da, DEV-İŞ’in ve Genel-İş’in kurulduğu günden beri, Kıbrısın yeniden birleştirilmesi konusundaki dik duruşunu, ilk günkü gibi devam ettiğini vurguladı. Her koşulda Birleşik Federal Kıbrıs tezini savunmaya devam edeceklerini söyledi.

Daha sonra Genel-İş Genel Kurulunda 3 karar tasarısı görüşülüp oy birliği ile onayladı.

1 no’lu karar tasarısı Birleşik Federal Kıbrıs için mücadeleye devam, 2 no’lu karar Sendikal Dayanışma ve Eylem Kararı, 3 no’lu karar Ekonomik Krizlerin Faturasını sermayenin ödemesi için mücadele Organların seçimi maddesinde ise yeni dönemde görev alacak arkadaşların belirlenmesi gerçekleşti.

Yönetim Kurulu kendi arasında yaptığı görev bölümünde Başkanlığa Semih Kolozali, Genel Sekreterliğe Burak Özdenefe, Veznedarlığa Serhat Kutlu, Osman Şen, Afün Girgen, Emin Emingil, ve Serkan Yılmaz’ı da Faal üye olarak belirledi.

Denetim Kurulu: Cansu Aktaş, Serhan Erkin, Anıl Çağdan

Onur Kurulu: Mesut Şenol, Faruk Ekşi, Sıdıka Geylan’dan oluştu.

Dilek ve temenniler bölümünde delegeler söz alıp çeşitli işçi sorunları konusunda görüş belirtti 

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.