İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Mahmut Erden’den Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği'ne: Şuan süte zam yapılamaz

Mahmut Erden’den Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği'ne: Şuan süte zam yapılamaz

SÜİB Başkanı Mahmut Erden, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’ni yöneten kişiler ile iletişim kurulamadığını belirterek, süt zammı yapmak için hükümetle, bakanlıkla, imalatçıyla kavga ettiklerini belirtti. Erden, "Süt zammı ile ilgili hiç bir eylem başarıyla ulaşmaz ve süte herhangi bir zam yapılamaz” dedi.

Yayın Tarihi: 12/06/24 08:46
okuma süresi: 3 dak.
Mahmut Erden’den Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği'ne: Şuan süte zam yapılamaz

Süt Ürünleri İmalatçıları Birliği (SÜİB) Başkanı Mahmut Erden, Hayvancılara yönelik yaptığı sosyal medya paylaşımında, mevcut şartlar altında süt zammı yapılmasının yanlış olduğunu belirterek, birlik üyelerine sağduyu çağrısında bulundu.

Erden, Hayvancıların 10 gün süren eylemleri sonucunda kamuoyunda itibar kaybına uğradığını ve bu itibarın geri kazanılması adına hükümet, bakanlık ve imalatçılarla yaşanan kavganın sektöre daha fazla zarar vereceğini ifade etti.

Erden, “Tekrar ediyorum Şuan Süt Zammı ile ilgili hiçbir eylem başarıya ulaşamaz çünkü yalnız biz değil bütün Halk buna karşı çıkar, Şayet bu konuda illa ki zam yapacağız derlerse yine bu cehennem sıcaklarının içinde binlerce ton süt dökülür olan zarar yine siz Hayvancılara olur ve daha fazla itibar kaybedersiniz” dedi.

Erden paylaşımında, “Şuan süte herhangi bir zam yapılamaz” ifadelerini kullandı.

Erden'in paylaşımı şöyle:

"Değerli Hayvancı Kardeşlerim, Size hitaben yazıyorum çünkü Birliğinizi yöneten kişiler değişik bir psikoloji içerisinde olduğu için çatışma ve kavgadan başka bir şekilde iletişim kurulamıyor. Bu kişiler Et meselesi için sizleri işinizden gücünüzden alıkoydular ve Hayvancıların 10 gün boyunca eylem yapıp Kamuoyu önünde itibar kaybetmesine sebep oldular.

Aynı kişiler şimdi de kaybettikleri itibarı kurtarma adına Süt zammı yapmak için Hükümetle, Bakanlıkla, İmalatçıyla kavga etmektedir. Şuan Süte herhangi bir zam YAPILAMAZ. Şayet bu konuda illa ki zam yapacağız derlerse yine bu cehennem sıcaklarının içinde binlerce ton süt dökülür olan zarar yine siz Hayvancılara olur ve daha fazla itibar kaybedersiniz.

Bizler defaten söyledik yine söylüyoruz döviz stabil haldeyken, mevcut fiyatlarla dahi sipariş iptalleri gelirken ve malımızı satmakta zorlanırken bir zam daha yapılırsa fabrikalar kesinlikle kapanır. Bu kapanma Eylem olsun diye değil kendiliğinden olur.

Vakti saati geldiğinde mevcut yönetimle değil aklı selim hayvancı arkadaşlarla oturur süt zammını konuşuruz ancak o vakit şimdi değildir. Tekrar ediyorum Şuan Süt Zammı ile ilgili hiçbir eylem başarıya ulaşamaz çünkü yalnız biz değil bütün Halk buna karşı çıkar...

Olası fabrikaların kapanması ve binlerce ton sütün dökülmesi durumunda da hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmediğimizi, sorumlunun sektörü fütursuzca kaosa sürükleyen Hayvancılar Birliği Başkanı ve Yönetiminin olduğunu şimdiden kamuoyuna saygıyla bildiriyorum."

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.