İÇ HABERLER
okuma süresi: 2 dak.

Koop-Sen Başkanı Mehmetali Güröz’den Uluşan’a: Yanlış rakamlar veriyor, çocukça konuşuyorsun!

Koop-Sen Başkanı Mehmetali Güröz’den Uluşan’a: Yanlış rakamlar veriyor, çocukça konuşuyorsun!

Koop-Sen Başkanı Mehmetali Güröz, Kıbrıs Postası’nda yer alan Merkez Bankası’nın partizanca yönetim ve istihdam gerekçesi ile finansmana karşılık “denetim şartı” getirdiği, KOOP-SÜT Yönetim Kurulu Başkanı Salih Uluşan’ın iddialarını “yalan, yanlış, çocuksu” olarak niteledi.

Yayın Tarihi: 22/06/24 16:34
Güncelleme Tarihi: 22/06/24 17:24
okuma süresi: 2 dak.
Koop-Sen Başkanı Mehmetali Güröz’den Uluşan’a: Yanlış rakamlar veriyor, çocukça konuşuyorsun!

Koop-Sen Başkanı Mehmetali Güröz, Kıbrıs Postası’nda yer alan Merkez Bankası’nın partizanca yönetim ve istihdam gerekçesi ile finansmana karşılık “denetim şartı” getirdiği, hükümetteki DP’ye bağlı KOOP-SÜT’te Yönetim Kurulu Başkanı Salih Uluşan’a ateş püskürdü.

Salih Uluşan’ı “yalan yanlış” ve “çocukça” konuşmakla suçlayan , Kooperatif Görevlileri Sendikası (KOOP-SEN) Başkanı Mehmetali Güröz, kurumun yapılan yeni paketle yılsonuna kadar kurtulacağını iddia eden Uluşan’a “nasıl kurtulacak! 85 milyondan fazla borcu var.” dedi.

Sendika Başkanı Güröz, Salih Uluşan’ın Yönetim Kurulu Başkanlığına geldiği dönemde, 2023’ün sonunda 22 Milyon TL zarar ettiğini, ancak Uluşan’ın bunu kasten gizlediğini dile getirdi.

Kıbrıs Postası’na konuşan Koop-Sen Başkanı Mehmetali Güröz, şöyle dedi;

“Hep yanlış konuştu rakamları… Bir gaflete düştü herhâlde… Programa çıkmayla olmaz bu işler. Protokol dedi. İki defa Bakanlar Kurulu’na gittim. Ben vardım, o yoktu. Süt fabrikasının müdürü vardı, o yoktu. Çocuksu açıklamalar…

Protokolü imzalayan benim, pazarlığı yapan benim. 15 milyonluk tasarruf sağlayan benim… Kira tapusunu aldıran. Krediyi aldıran benim… Bu konuşmalar işletmeye zarar verir. Yıl sonu kurum kurtulur, diyor; Nasıl kurtulacak! 85 milyondan fazla borç var… 2023 ün sonunda, kendi görevdeyken yani, 22milyon zarar etti. Bilançolar ortada…”

“ÇOK YANLIŞ KONUŞTU, YANLIŞ YAPTI, KIRGINIM”

“Çok yanlış konuştu, yanlış yaptı ,kırgınım kendisine… KOOP-SÜT’te Yönetim Kurulu Başkanı Salih Uluşan, 2018’de yönetimin 2 milyon TL’nin üzerinde “izaz ikram” kalemi kullandığı iddiaları üzerine ise “İzaz ikram konusunda tam rakamları bilmiyorum ama okullara derneklere yapılan yardımlar hepsi bir kalemde olduğu için öyle… Herhâlde bilmiyor”.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.