İÇ HABERLER
okuma süresi: 2 dak.

Bağımsızlık Yolu, TC Elçiliği tarafından fonlandığı iddialarını mahkemeye taşıyor

Bağımsızlık Yolu, TC Elçiliği tarafından fonlandığı iddialarını mahkemeye taşıyor

Bağımsızlık Yolu, Lefkoşa Elçiliği tarafından fonlandığı yönündeki gerçek dışı iddiaları mahkemeye taşıyor. Bağımsızlık Yolu, İzzet İzcan ile Salih Oğuzhan Karahan'a Zem ve Kadih Davası açtı.

Yayın Tarihi: 21/06/24 16:59
okuma süresi: 2 dak.
Bağımsızlık Yolu, TC Elçiliği tarafından fonlandığı iddialarını mahkemeye taşıyor

Bağımsızlık Yolu'nun TC Elçiliği'nden fonlandığı yönündeki gerçek dışı iddialara ilişkin Bağımsızlık Yolu tarafından Lefkoşa Kaza Mahkemesi'nde iki ayrı dava dosyalandı.

Bağımsızlık Yolu’ndan yapılan açıklamaya göre, birinci dava Radyo Mayıs’ta Onuncu Köy isimli programda, Bağımsızlık Yolu'nun TC Elçiliği tarafından desteklendiğini iddia eden açıklamaları için İzzet İzcan’a, ikinci dava ise Avrupa Parlamentosu adayı Salih Oğuzhan Karahan’a (Oz Karahan) sosyal medyada canlı yayın olarak gerçekleştirilen Serdinç Maypa’nın programında, Bağımsızlık Yolu’nun TC Elçiliği’nden fonlandığını iddia ettiği açıklamalarından dolayı açıldı. Ayrıca Salih Oğuzhan Karahan’ın (Oz Karahan) programda yapmış olduğu zemmedici açıklamaların bulunduğu yayını, kendisinden talep edildiği halde kaldırmadığı, yayınlanmasına ve yaygınlaştırılmasına devam ettiğinden dolayı Serdinç Maypa da dava edildi.

Bağımsızlık Yolu’ndan yapılan açıklamada, hiçbir dayanağı olmadan bir süredir devam eden saldıralar karşısında sessiz kalınmayacağının ve emekçinin partisi Bağımsızlık Yolu’na “çamur at izi kalsın” mantığı ile hareket eden kişilere karşı hukuk yolu ile mücadelelerinin süreceğinin altı çizildi. Açıklamada, Bağımsızlık Yolu’nun iftiralara karşı dava açmaktaki amacının hakkındaki iddiaların gerçek dışı olduğunun ortaya çıkması olduğu vurgulandı.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.