Dürüst: "Gençlerle iletişim kurmak ve onlara yatırım yapmak görevimiz"

loading
10 Ağustos, Pazartesi
£

9.48

8.52

$

7.25

Dürüst: "Gençlerle iletişim kurmak ve onlara yatırım yapmak görevimiz"

Dürüst: "Gençlerle iletişim kurmak ve onlara yatırım yapmak görevimiz"

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, bugün öğleden sonra, üyelerini yurt dışında öğrenim gören KKTC vatandaşı gençlerin oluşturduğu Kıbrıslı Gençlik Platformu Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

Dürüst: "Gençlerle iletişim kurmak ve onlara yatırım yapmak görevimiz"
A- A A+

Platform yöneticilerinden Nuhcan Akçit, bakana sorunlarını anlatarak, burslarının düzenli yatmadığını ve uzun gecikmeler olduğunu belirterek bunun çözümlenmesini istedi.

Akçit, gençlerin sorunlarıyla ilgili geniş kapsamlı bir çalıştay yapılmasını istedi ve bakanlığın öğrencileri kayıt altına almak için başlattığı çalışmaya destek verebileceklerini söyledi.

Bakan Dürüst ise konuşmasında, Ankara'da gerçekleştirdiği temaslar sırasında platform üyeleriyle de bir araya geldiğini ve sorunlarını dinlediğini belirterek, gençlerin, bunların giderileceğine dair inançlarının "tam" olmasını istedi.

Dürüst, gençlerin ülkenin geleceği olduğunu ve gençlerle iletişim kurmanın, onlara yatırım yapmanın başta gelen görevleri arasında bulunduğunu söyledi.

Zaman zaman verdikleri hizmetlerde aksamalar olduğunu kaydeden Dürüst, bursların aksaması konusunda kolaya kaçıp topu Maliye Bakanlığı'na atmayacağını, bu konuda kendi üzerlerine düşen yönüyle bakanlık olarak hızlı çalıştıklarını söyledi.

Dürüst, konuyu Maliye Bakanı ile ele alacağını, onun da sorunun çözümüne katkı koyacağına emin olduğunu ifade etti.

Bakanlık olarak bir Eğitim Şurası hazırlığı içinde olduklarını söyleyen Dürüst, 2011-2012 eğitim yılı tamamlanmadan, üniversite gençliğinin sorunları da dahil, eğitimin her yönüyle bilimsel bir şekilde ele alınarak masaya yatırılması için, tüm sivil toplum örgütleri, gençler, siyasi partilerin de dahil olacağı bir çalışma yapacaklarını kaydetti.

Gençlerin duyarlılığından etkilendiğini söyleyen Dürüst, eksikliklerin mutlaka kendilerine iletilmesini istedi ve Atatürk ilkelerinin egemenliğinde çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı.

TAK

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER