İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

UKÜ Tarım Bilimleri Ve Teknolojileri Fakültesi açıldı

UKÜ Tarım Bilimleri Ve Teknolojileri Fakültesi açıldı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) bu yıl bünyesine kattığı Eczacılık Fakültesi'nin ardından Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi'ni de açarak YÖK onaylı olarak 2011 – 2012 Güz Dönemi'nde öğrenci kabulüne başlanacağını duyurdu.

Yayın Tarihi: 29/07/11 14:22
okuma süresi: 3 dak.
UKÜ Tarım Bilimleri Ve Teknolojileri Fakültesi açıldı
A- A A+

Her geçen gün daha da büyüyen ve gelişen UKÜ yaptığı açıklamada, yeni açılan Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi'nin zengin akademik kadrosu ile eğitim vermeye başlayacağını kaydederek, KKTC uyruklu öğrencilerin yanı sıra TC ve üçüncü ülkelerden öğrencilerin de eğitim alma fırsatı bulacaklarını bildirdi.

KKTC arazi varlığı içinde tarım arazilerinin önemli bir yer tuttuğunun belirtildiği açıklamada, yeni açılan Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ile başta KKTC olmak üzere tüm dünyada tarım ve ilgili alanlarda ortaya çıkan beklentilere, ilgili sektörlerin hızlı değişen ihtiyacına cevap verebilecek nitelikli insan gücünün sağlanacağı bildirildi.

Yapılan açıklamada ayrıca, açılan yeni fakülte ile KKTC'nin sürdürülebilir kalkınmasına da katkı sağlanacağı belirtilerek "Tarımda güvenli, pazar talebi olan katma değeri yüksek ürün geliştirmede yerel araştırmaların önemi büyüktür. Sorunların çözümünde Fakülte, yerel uzman bilginin sağlanması, araştırılmaların planlanarak yürütülmesi ve sonuçların uygulamaya aktarılmasında önemli rol üstlenecektir." denildi.

Uygulamalı eğitim ve staj imkanı sunuluyor

Fakülte öğrencilerinin UKÜ Kampüsü bitişiğinde yer alan 'Uygulama, Araştırma ve Eğitim Çiftliği'nde uygulamalı eğitim ve staj yapma olanağı bulacaklarının ifade edildiği açıklamada, fakülte eğitim programlarının öğrenci odaklı hazırlanıp yürütülmesi, 'Uygulama, Araştırma ve Eğitim Çiftliği' ile uygulamalı eğitim olanağına sahip olunması ve İngilizce eğitim verilmesi nedeni ile mezunların ilgili sektörlerce talebinin yüksek olması beklendiği vurgulandı.

İki yeni programla eğitime başlanacak

UKÜ'den yapılan açıklamada, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi altında açılan Bitkisel Üretim ve Teknolojileri ile Biyosistem Mühendisliği bölümlerinin bulunduğu belirtilerek programlara başvuru ve kabul şartları ile ilgili bilginin UKÜ Öğrenci İşleri Müdürlüğü'nden alınabileceği belirtildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.