Akça: "GAÜ Karpaz Yaşam Kampüsü KKTC'nin çılgın projelerden biri"

loading
10 Ağustos, Pazartesi
£

9.48

8.52

$

7.25

Akça: "GAÜ Karpaz Yaşam Kampüsü KKTC'nin çılgın projelerden biri"

Akça: "GAÜ Karpaz Yaşam Kampüsü KKTC'nin çılgın projelerden biri"

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Dipkarpaz GAÜ Karpaz Yaşam Kampüsü Proje ve Halkla İlşikiler Merkezini ziyaret ederek yetkililerden GAÜ Karpaz Yaşam Kampüsü ile ilgili bilgi aldı.

Akça: "GAÜ Karpaz Yaşam Kampüsü KKTC'nin çılgın projelerden biri"
A- A A+

Türkiye Lefkoşa Büyükelçiliği Yardım Heyeti yetkilileri yanında Dipkarpaz Belediye Başkanı Mehmet Demirci, Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, Başkan Yardımcısı Olgun Üstün, proje mimarlarından öğretim görevlisi Doç. Dr. Zeynep Onur'un da hazır bulunduğu ziyarette Büyükelçi Akça önemli açıklamalarda bulundu.

"GAÜ Karpaz Yaşam Kampüsü Ülkedeki Çılgın Projelerden Bir Tanesi"

Üniversite hastanesi, Nuh'un Gemisi ve GAÜ Karpaz Yaşam Kampüsünün KKTTC'nin çılgın projeleri olduğunu ifade eden Büyükelçi Akça, kampüsün ülke ve bölgeye yapacağı katkıların önemine dikkat çekti. GAÜ Karpaz Yaşam Kampüsünü hayat geçirmenin büyük bir vizyonun eseri olduğunun altını çizen Büyükelçi Akça, projenin eğitim ve bilimsel-kültürel etkinklikler yanında tarım, hayvancılık, arıcılık gibi sektörlere destek sağlayacak olması ve bölge insanına sağlık hizmetlerini de verecek olmasının Karpaz bölgesine önemli katkılar yapacağını belirtti.

"GAÜ Karpaz Yaşam Kampüsü Bölgenin Tüm İhtiyaçlarını Karşılayacak"

Dünyanın gelişmiş ülkelerinde şehir ve kampüsün etkileşim içerisinde olduğu örneklerin çokluğunu hatırlatan Büyükelçi Akça, GAÜ Karpaz Yaşam Kampüsünün karpaz bölgesine öenmli katkılar yapacağını vurguladı. Kampüsün yerleşim bölgesi ile bütünleşik yapısınınj öenmine dikkat çeken Büyükelçi Akça, bölgenin her yönden gelişim süreci içerisinde eğitimi ve öğrencileri ile yer alacak Kampüsün yeni bir boyut ortaya koyduğunu ifade etti. Projenin bölgenin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanmasının önemine de vurgu yapan Büyükelçi Akça, bölgeye her yönden önemli katkılar yapacak projenin geniş ufuklu bir vizyonun eseri olduğunun altını çizerek üniversite yetkililerine teşekkür etti.

"Uluslararası Kampüsleri Yakından Takip Ediyorum"

Girne Amerikan Üniversitesinin Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi Karmi Kampüs yanında İngiltere, Singapur ve ABD Kampüsleri ile GAÜ'nün eğitim kalitesini yakından takip ettiğini de belirten Büyükelçi Akça, GAÜ2nün öğrencilerine önemli fırsatlar sunduğunu vurguladı. GAÜ'den mezun olmaktan tüm öğrencilerin gurur duyması gerektiğinin de altını çizen Büyükelçi Akça, tüm Gaü öğrencileri ve yetkililerine başarılar dileyerek sözlerine son verdi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER