İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Ahmet Savaşan'dan 15 Kasım mesajı

Ahmet Savaşan'dan 15 Kasım mesajı

Ahmet Savaşan, 15 Kasım dolayısı ile kişisel Sosyal Medya hesabından bir mesaj yayımladı. Savaşan'ın mesajının tam metni şöyle:

Yayın Tarihi: 15/11/13 18:00
okuma süresi: 3 dak.
Ahmet Savaşan'dan 15 Kasım mesajı
A- A A+

Umut sözcüğü "ummaktan doğan güven duygusu, ümit"; "bu duyguyu veren kimse veya şey" ve "olması beklenilen veya olacağı düşünülen şey" olarak tanımlanabilir.

Ummak ise "bir şeyin olmasını istemek, beklemek" ve "sanmak, tahmin etmek" olarak tanımlanabilir. Buna göre Umut genellikle iyi bir sanıdan doğan güven veya iyi bir sanıya olan inanç duygusu olarak da tanımlanabilir. Umut genel olarak belirli bir oranda sebat etmeyi ve yine ters yönde belli kanıtlar dahi olsa bir şeyin mümkün olduğuna inanmayı içerir.

Yukarıda dile getirilenler bağlamında, Umut veya Ümit bir kişinin, grubun, toplumun ve insanlığın yaşamındaki olay ve durumlarla ilgili olumlu sonuçlar çıkabileceği ihtimaline dair duygusal inancı olarak da tanımlanabilir.

Kıbrıslı Türklerin, egemen halkı, toprağı, sınırları ve demokratik devlet yaşamı ve kurumları ile sürdürmekte olduğu varlığı 39 yılını doldurmuş olmasına ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ilanından bugüne 30 yıl geçmesine karşın, içte ve dışta bu gerçeği yok sayanlar, bu gerçeğe inançsızlık gösterenler, kendine, toplumuna, devletine vekurumlarına sahip çıkmayanlar, onlara yakışır çalışmayanlarve hatta onlara ihanet edenler ile gelinen nokta ortadadır.

Ancak, benim umudum var ! Kıbrıslı Türklerin ve onların kurduğu devletin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin, süren varlığı, sürdürülebilir geleceğimizi yaratmada tek başına en temel Umut kaynağımızdır.

Bugün, Kıbrıslı Türklerin ve onların kurduğu devletin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin, teslim aldığı insana hizmet bayrağını yerel, bölgesel ve evrensel düzeyde her alanda,toplumuna ve insanlığa verdiği katkılarla yükselteninsanlarımıza karşı sonsuz şükran ve minnet duygularımız, aldığı insana hizmet bayrağını yükselterek geleceğe teslim edecek tüm insanlarımıza Umut, Cesaret ve Çalışma Gücüversin, Işıklı Yollar açsın.

İnsanımıza, toplumumuza ve tüm insanlığa yararlı işleri başarmış, onurlu ve kişilikli bireyler olarak Kıbrıslı Türklere ve devletimize, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne olan borcumuzu ödeyebileceğimiz ve ona layık olabileceğimiz üzerine benim umudum var !

Umudumuz, bilgimiz, cesaretimiz ve çalışma gücümüz,Kıbrıs Türkünün ve onun kurduğu devletin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin yolunu ve yerini ışıklı ve aydınlıkkılsın.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.