İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Savaşan: "TMT ruhuna halen ihtiyaç var!"

Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Savaşan: "TMT ruhuna halen ihtiyaç var!"

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan, 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Yayın Tarihi: 01/08/19 16:16
okuma süresi: 4 dak.
Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Savaşan: "TMT ruhuna halen ihtiyaç var!"
A- A A+
Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan yayımladığı mesajda, Kıbrıs Rum Liderliği'nin, Kıbrıs Türk Halkı ile yönetimi ve zenginliği paylaşmak istemediği gerçeği ortada dururken, geçmişte Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) efsanesini var eden mücadeleci ruha, Kıbrıs'taki Türklerin eşitliğini ve egemenliğini korumak ve KKTC'yi güçlendirmek için hala daha ihtiyaç olduğuna işaret etti.

ORTAK BİR VİZYON OLMADIĞI KABUL EDİLMELİ...

Yarım asırdan fazla bir süredir devam eden sonu gelmez müzakere süreçlerinin, esasen yönetimi ve zenginliği paylaşmaya dayalı federal bir ortaklık modelini tükettiğine dikkat çeken Savaşan, taraflar arasında zemin bakımından ortak bir vizyon olmadığının bütün çevrelerce kabul edilmesi gerektiğini vurguladı.

HÜKÜMETİN TUTUMU EZBERLERİ BOZACAK NİTELİKTE...

Hükümet ile Türkiye'nin, Kıbrıs Türk tarafının barışçıl tutumunun muhafaza edilerek bir yandan işbirliğine dayalı farklı ortaklık modelleri ile diğer yandan AB içinde iki devlet de dahil çok daha gerçekçi ve mevcut şartlarında gerçekleştirilebilir yeni fikirlerin konuşulması konusundaki tutumunun uluslararası kamuoyunda önemli bir farkındalık yarattığına işaret eden Ahmet Savaşan, hükümetin Maraş ve Kıbrıs Konusu'ndaki proaktif tutumunun ezberleri bozacak ve ülkede yeni bir dönem başlatacak nitelikte olduğuna dikkat çekti.

YAŞAMAMIZI, TMT'YE, TÜRK ASKERİNE VE MÜCAHİDE BORÇLUYUZ...

"Türk Halkı bu gün Kıbrıs'da güven içinde yaşıyorsa bunu atalarının verdiği onurlu mücadeleye, Türk Mukavemet Teşkilatı'na ve Türkiye'ye borçlu olduğunu belirten Ahmet Savaşan, "Kıbrıs Türk Halkı'nın devletine, Kıbrıs'ın Osmanlı'lar tarafından fethi ile başlayan, TMT'nin filizlenmesi ile yıllarca süren ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı'nın kurulmasıyla taçlanan şanlı bir direnişin ardından kavuştuğuna vurgu yaptı.

DEVLETİN GÜÇLRNMESİ İÇİN GERÇEKÇİ BİR ÇABANIN ORTAYA KONULMASI GEREKİYOR...

1 Ağustos'un Kıbrıs Türk Halkı'nın eşit egemen bir halk olarak, özgür ve onurlu yaşamından, Türkiye`sinin etkin ve fiili garantisi ile Türk askerinin adadaki varlığından taviz vermeyeceğini Dünya'ya haykırma günü olduğuna işaret eden Ahmet Savaşan, devletin içte ve dışta güçlenmesi için gerçekçi bir çabanın ortaya konulması gerektiğinin altını çizdi.

TOPLUMSAL DİRENİŞ BAYRAMI KUTLU OLSUN...

Toplumsal Mücadele Önderi Dr. Fazıl Küçük başta olmak üzere, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş ile TMT kurucuları ile geçmişten günümüze onurları ile mücadele veren kahramanların asla unutulmayacağına işaret eden Ahmet Savaşan, "TMT'mizde çok büyük fedakarlıklarla görev yapan ve sessizce hayata veda eden isimsiz kahramanlarımızı rahmetle yâd ediyor, hayattaki TMT'cileri en içten sevgi ve saygılarımızla selamlıyoruz. Ayrıca vatanımızda huzur ve güven içinde yaşamamızın teminatı Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri ile Güvenlik Kuvvetleri Komutanlıklarımıza ve kahraman mensuplarına minnetlerimizi sunarak, Toplumsal Direniş Bayramı'nı kutlarız" ifadelerini kullandı.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#inbox #gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.