İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Ahmet Savaşan: “30 Ağustos, inancın ve fedakarlığın simgesidir”

Ahmet Savaşan: “30 Ağustos, inancın ve fedakarlığın simgesidir”

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, Kurtuluş Savaşı’nın sıradan bir savaş, 30 Ağustos zaferinin de olağan bir askeri başarı olarak değerlendirilemeyeceğine dikkat çekerek, “30 Ağustos zaferi Türk Ulusunun bağımsız yaşamaya olan inancının ve bunun için yaptığı fedakarlıkların sonucudur” ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi: 30/08/21 10:46
Güncelleme Tarihi: 30/08/21 13:12
okuma süresi: 3 dak.
Ahmet Savaşan: “30 Ağustos, inancın ve fedakarlığın simgesidir”
A- A A+

30 Ağustos’un şanlı Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olduğunu ifade eden Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan, 30 Ağustos’un dünün iman ve iradesinin sembolü, bugünün esin kaynağı, yarınların ise güvencesi olduğunun altını çizdi.

“BAĞIMSIZLIK İÇİN FEDAKARLIK GEREKİR”

Türk Ulusunun 30 Ağustos 1922’ye gelene kadar Birinci Dünya Savaşı da dahil olmak üzere 10 yıllık uzun bir savaş döneminden geçtiğini, bu dönemin ulusal kaynakları önemli ölçüde tükettiğini anımsatan Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan,30 Ağustos zaferinin önemini kavramak için bu süreci iyi anlamak ve değerlendirmek gerektiğine işaret etti.

“ZAFER TÜRK ULUSUNUN VE ONUN ÖNDERİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ESERİDİR...”

30 Ağustos zaferinin, kaynak sıkıntısına ve yıpranmışlığa rağmen bağımsız yaşamaya inanmış ve adanmış bir ulusun tüketilemeyeceğini dünyaya gösterdiğine dikkat çeken Ahmet Savaşan, “bu zafer hiç şüphesiz Türk ulusunun ve onun önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün eseridir” dedi.

“KIBRIS TÜRK HALKI KURTULUŞ SAVAŞI’NA BENZER BİR MÜCADELE VERMİŞTİR…”

Kıbrıs Türk Halkı’nın varoluş mücadelesi ile Kurtuluş Savaşı’nın benzerliklerine dikkati çeken Dr. Ahmet Savaşan, “Kıbrıs Türk Halkı da benzer bir mücadele vermiş ve bağımsızlığını öyle kazanmıştır. Tam her şey bitmiştir denirken azimle örgütlenen direniş, bizi kendi kendimizi yönettiğimiz bir aşamaya ulaştırmıştır. Bizim verdiğimiz mücadelenin tek farkı, Türkiye Cumhuriyeti’nden aldığımız sınırsız ve koşulsuz destektir. Bu destek ise Türk ulusunun ayrılmaz bir parçası olduğumuzun nişanesidir” dedi.

“İNANCIMIZ KIBRIS TÜRK HALKINA, GÜVENCEMİZ DE TÜRK ULUSUNADIR”

Değişen dünya koşullarının Kıbrıs Türk Halkı’nın bağımsızlığının uluslararası topluluk tarafından tescillenmesini geciktirmekte olduğunu ancak inanç ve fedakarlıkla sürdürülmekte olan mücadele sayesinde o aşamaya da mutlaka ulaşılacağına inanç belirten Ahmet Savaşan, “bu onurlu yolda inancımız Kıbrıs Türk Halkına, güvenimizise Türk ulusunun desteğinedir. Bunu biliyoruz ve bu bilinçle geleceğe emin adımlarla yürüyoruz” ifadelerini kullandı.

“BÜTÜN KAHRAMANLARINI MİNNETLE ANIYORUZ…”

Savaşan mesajının sonunda, “bu duygu ve düşüncelerle Türk Milleti’nin ayrılmaz bir parçası olarak, başta Cumhuriyetin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitleri ve gazileriyle Kurtuluş Savaşı’nın bütün kahramanlarını minnetle anar, Zafer Bayramı’nı kutlarız” dedi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör