"Abdullah Gül, Denktaş'ın Erbakan ile görüşmesini sağladı"

loading
5 Temmuz, Pazar
£

8.57

7.72

$

6.86

“Abdullah Gül, Denktaş’ın Erbakan ile görüşmesini sağladı”

“Abdullah Gül, Denktaş’ın Erbakan ile görüşmesini sağladı”

Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın danışmanlığını yapan ve Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı Gül’ün üniversitede hocası olan Prof. Dr. Erol Manisalı, Denktaş’ın Erbakan’la görüşmek istediğini, Erbakan’ın ise vakit bulamadığını söyleyerek, “Abdullah Gül, Erbakan’ın Kıbrıs’a gidip Denktaş’ı ziyaret etmesini sağladı” dedi.

“Abdullah Gül, Denktaş’ın Erbakan ile görüşmesini sağladı”
A- A A+

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın yakın dostu, aynı zamanda danışmanlığını da yapan, Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün asistanlığını yaptığı ve doktora tezinin jürisinde yer alan Prof. Dr. Erol Manisalı, Necmettin Erbakan’ın Rauf Denktaş ile görüşmesini Gül’ün sağladığını dile getirdi.

“DENKTAŞ, ERBAKAN İLE GÖRÜŞMEK İSTİYOR, ERBAKAN BİR TÜRLÜ VAKİT BULAMIYORDU”

Cumhuriyet’ten Gamze Akdemir’e konuşan Prof. Dr. Manisalı, 1996’da Erbakan Başbakan olduğu zaman çok yoğun olduğunu bir yerlere pek gidemediğini anlattı ve “Denktaş, Ankara’dan para alıyor maaşları ödemek için ve Erbakan’la görüşmek istiyor. Ama Erbakan bir türlü vakit bulamıyor. Telefon ettim Abdullah’a bir günlüğüne de olsa Erbakan’ı Kıbrıs’a gelmeye ikna etmesi için. Bu talebim üzerine Erbakan’ın Kıbrıs’a gidip Denktaş’ı ziyaret etmesini sağladı” dedi.

YÜZLEŞME KİTABI…

‘Yüzleşme’ adlı kitabı ile ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Erol Manisalı, kitabında, hem kendi üzerinden Türkiye’yi ve dünyayı hem de Türkiye ve dünya üzerinden kendini anlattığını dile getirdi. Manisalı, “Yaşamımdan hareketle sadece benimle adeta özdeşleşen sadece Kıbrıs değil çeşitli dönemlere damgasını vuran pek çok olaylar kesişiyor kitapta. “Darbeler, iktidar değişimleri, ekonomik bunalımlar, AET ile başlayan süreçten Avrupa Birliği’ne giden hat, sivil toplum örgütleri, bireysel mücadelelerim…” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE VE KIBRIS’TA GEREKSİZ YERE AĞAÇ KESENLERİ ŞİKÂYET ETMEK ZORUNDA KALDIM”

Kimseyle bireysel olarak kavgası olmadığının altını çizen Erol Manisalı, “Üç olay hariç o da ağaç kestikleri için” diyerek, Türkiye ve Kıbrıs’ta gereksiz yere ağaç kesenleri şikâyet etmek zorunda kaldığını, yani bireysel çıkar için değil kamu yararına olan bir güdüyle hareket ettiğini aktardı.

MİDDLE EAST BUSINESS AND BANKING DERGİSİ…

Geçmişte çalıştığı Middle East Business and Banking dergisi hakkında soruya yanıt veren Prof. Dr. Manisalı, “Aynen Kıbrıs Araştırmalı Vakfı’nda istemediğim halde başkan yapılmam gibi. Eşim Nuriye Hanım bu derginin yanı sıra 1984-1994 yılları arasında düzenlediğim, her yıl en aza dört ayımı alan Uluslararası Girne Konferansları’nın organizasyon komitesinde de yer aldı” şeklinde konuştu.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer TÜRKİYE Haberleri