TÜRKİYE
okuma süresi: 4 dak.

Tartışmalı 'İslamcı yazar' Abdurrahman Dilipak: "Türkiye KKTC'de bile lobi yapmaktan aciz: Biz Kıbrıs'ta ne yaptık ki?"

Tartışmalı 'İslamcı yazar' Abdurrahman Dilipak: "Türkiye KKTC'de bile lobi yapmaktan aciz: Biz Kıbrıs'ta ne yaptık ki?"

AK Parti teşkilatının geçtiğimiz haftalarda dava ettiği ‘İslamcı’ yazar Abdurrahman Dilipak bir yazı kaleme alarak KKTC’deki ikinci tur seçimin bıçak sırtında olduğunu, sonuç ne olursa olsun tartışmaların dinmeyeceğini, Türkiye’nin "KKTC’de bile lobi yapmaktan aciz olduğunu" ima ederek “Gerçekler canımızı sıkıyor: Evet Kıbrıs’ta askerimiz var, para yardımı da yapıyoruz ama o kadar. Biz Kıbrıs’ta ne yaptık ki” diye yazdı.

Yayın Tarihi: 14/10/20 16:56
Güncelleme Tarihi: 14/10/20 19:17
okuma süresi: 4 dak.
Tartışmalı 'İslamcı yazar' Abdurrahman Dilipak: "Türkiye KKTC'de bile lobi yapmaktan aciz: Biz Kıbrıs'ta ne yaptık ki?"
VATAN Mehmet
A- A A+

AK Parti teşkilatının geçtiğimiz haftalarda dava ettiği ‘İslamcı’ yazar Abdurrahman Dilipak “KKTC'de neler oluyor” başlıklı bir yazı kaleme alarak KKTC’deki ikinci tur seçimin bıçak sırtında olduğunu, sonuç ne olursa olsun tartışmaların dinmeyeceğini, Türkiye’nin KKTC’de bile lobi yapmaktan aciz olduğunu ifade ederek “Gerçekler canımızı sıkıyor: Evet Kıbrıs’ta askerimiz var, para yardımı da yapıyoruz ama o kadar.. Biz Kıbrıs’ta ne yaptık ki” diye yazdı.

Dilipak, “Sonuç ne olursa olsun, ortada bıçak sırtı bir sonuç olacak ve bu da tartışmaların süreceği anlamına geliyor.” dedi.

Dilipak’ın yazısının ilgili bölümü şöyle;

“Hep birilerini eleştirmek ve suçlamak yerine bir de dönüp kendimize bakmamız gerek. Övünmek ve dövünmekte bu ayrıntılara bakmıyoruz. Gerçekler canımızı sıkıyor… [..] Kıbrıs’ta ne yaptık biz. Otel, banka, üniversite.. Otel dedikse, çoğu kumarhane işletmecisi ve “Show”larla idare ediyor işi(!). Banka dedikse para aklama merkezleri, üniversite diyorsunuz da bu üniversitelerin öğretim üyeleri, öğrencileri, bu üniversiteler, içtimai anlamda, siyasi anlamda, ekonomik anlamda, uluslararası ilişkiler anlamında KKTC’ye ne kazandırdılar. Sadece öğrencilerin iaşesi ile sınırlı kaldı bu iş. Bu anlamda kaç akademik tez çalışıldı. Bizim STK’lar ne yaptılar. Dini hayatın iyileştirilmesi yönünde ne yapıldı. Kaç yıl geçti aradan, daha bugünlerde Maraş’ı, o da kısmen “ziyaret”e açabildik. Kıbrıs’a ne verdik ki, ne istiyoruz. Tamam askerimiz var ve para yardımı yapıyoruz o kadar!  Bakın burada büyük oylardan söz etmiyoruz. Seçimde kullanılan oy sayısı 30.000 civarında. Bir o kadar da sandığa gitmeyen seçmen var. Aslında seçimin sonucunu belirleyecek olan kitle onlar. Bu kadar insanla bile baş etme konusunda doğru düzgün bir lobi çalışması bile yapamadık.”

“İSRAİL’İN KIBRIS KONUSUNDA BAĞIRIP ÇAĞIRDIĞINI GÖRDÜNÜZ MÜ HİÇ?”

Dilipak yazısında Kıbrıs’taki ‘Yahudi sermayesine’ ilişkin de çarpıcı ifadeler kullandı.

Dilipak, “İsrail’in Kıbrıs konusunda bağırıp çağırdığını gördünüz mü? Rum kesiminde Avrupalı Yahudiler köşe başlarını tutmuşlar, Türk kesiminde Rus Yahudileri, turizm yatırımlarına hız vermişler. Ülke ister birleşsin, ister federasyon kurulsun, ister ayrı ayrı dursunlar, Yahudiler orada iktisadi hayatın merkezinde olacaklar. Ben Türk kesiminde lobi yap(a)mayan bir toplumdan söz ediyorum, onun için Kıbrıs Rum kesiminde ne yaptık sorusunu sormayacağım, gerek yok çünkü. Oysa Yunanistan’da da yapacak çok işimiz var, sadece Batı Trakya’da değil, bütün Yunanistan’da ve Kıbrıs Rum kesiminde de. Onlar KKTC’de iş bitirirken, biz neredeydik, ne yapıyorduk ve bunun hesabını kime sormalıyız.” dedi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör