×
banner
banner
banner
banner
Tsipras, Türkiye'yi Avrupa Konseyi Başkanı'na şikayet etti

Tsipras, Türkiye'yi Avrupa Konseyi Başkanı'na şikayet etti

Giriş Tarihi: 19/06/2019
08:15
Tsipras, Türkiye'yi Avrupa Konseyi Başkanı'na şikayet etti
Yunanistan Başbakanı Tsipras, Avrupa Konseyi Başkanı Tusk'a, Türkiye'nin Akdeniz'deki faaliyetleri hakkında şikayette bulunarak "AB Türkiye'nin Kıbrıs'ın MEB'indeki faaliyetlerini tümüyle kınamalıdır" dedi.
Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras, Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk'a, "Avrupa Birliği'nin (AB) Türkiye'nin Kıbrıs'ın Münhasır Ekonomik Bölgesi'ndeki (MEB) yasadışı faaliyetlerini çok güçlü biçimde kınaması gerektiğini" söyledi.

Tusk ile bir telefon görüşmesi yapan Tsipras, 20-21 Haziran tarihlerinde toplanması beklenen Avrupa Konseyi'nin tümüyle Türkiye'nin faaliyetlerini kınaması, Türkiye Uluslararası Hukuku ihlal etmekte ısrar ederse bu ülke aleyhine sağlam tedbirleri gözden geçirmesi gerektiğini vurguladı.

Hükümet kaynaklarına göre Yunanistan Başbakanı Tsipras, Avrupa Devlet Başkanları'yla da bir dizi telefon görüşmesi yaparak görüşlerini iletecek.

banner
banner
banner
banner
DİĞER DÜNYA HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.