KÜLTÜR-SANAT
okuma süresi: 7 dak.

UMK tarafından desteklenen “Zehir” filminin galası yapıldı

UMK tarafından desteklenen “Zehir” filminin galası yapıldı

"Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" kapsamında düzenlenen etkinlikler çerçevesinde Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun destek verdiği “Zehir” filminin galası yapıldı.

Yayın Tarihi: 24/06/21 17:15
okuma süresi: 7 dak.
UMK tarafından desteklenen “Zehir” filminin galası yapıldı
A- A A+

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun önleme çalışmaları çerçevesinde destek verdiği Yapım ve Yönetmenliğini Ömer Evre’nin yaptığı senaryosunu Hasan Karaokçu ile Ömer Evre’nin yazdığı “Zehir” isimli filmin Gala Gösterisi dün akşam yapıldı.

26 Haziran "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" kapsamında düzenlenen etkinlikler çerçevesinde yapılan Gala Gösterimi, Lefkoşa The Paradise Park’da  gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meclis Başkan Yardımcısı Armağan Candan, Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Amcaoğlu, TKP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ve çok sayıda davetli katıldığı törende ilk olarak filmde görev alan oyuncuların tanıtımı yapıldı. “Zehir” filmine destek verenlere plaketlerinin takdiminin ardından konuşmalara geçildi.

CANDAN : UYUŞTURUCU TOPLUMSAL BİR SORUN

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Armağan Candan yaptığı konuşmada, uyuşturucu ile mücadelede toplumsal duyarlılığa katkı sağlayacak olan “Zehir” filminin galasında hazır bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Uyuşturucu sorununun toplumsal bir sorun olduğunu, bu nedenle herkesin ve her kesimin mücadeleye destek vermesi gerektiğinin altını çizen Armağan Candan, Komisyon Başkanı Hasan Karaokçu ile yaptığı görüşmede, başta uyuşturucu nitelikli ilaçların kötüye kullanımını önlemek olmak üzere bazı yasal değişikliklere ihtiyaç duyulduğunu öğrendiğini belirtti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı olarak bu konuda Komisyon tarafından hazırlanacak her türlü yasanın hızlı şekilde geçmesi konusunda üzerlerine düşen her türlü görevi yapmaya hazır olduklarını kaydeden Armağan Candan, gerek yasama, gerekse yürütme organında bu konuda duyarlılık bulunduğunu ve gereken desteğin verileceğini vurguladı.

“Zehir” filmi yapımcısı ve oyuncularını kutlayan Armağan Candan, toplumsal duyarlılığın artırılması adına bu tür çalışmaların önemine de işaret etti.

AMCAOĞLU: MERKEZİ CEZAEVİ’NDEKİ 600 CİVARINDA TUTUKLU VE MAHKUMDAN 200’Ü UYUŞTURUCU VE BENZERİ SUÇLARDAN BULUNUYOR

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Amcaoğlu ise toplumsal duyarlılığın artırılması adına çok önemli bir etkinlikte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Uyuşturucu ile mücadeleye ciddi önem veren Başbakan Ersan Saner’in ani Ankara ziyareti nedeniyle katılamadığını ifade eden Amcaoğlu, Başbakan Saner’in sevgi ve başarı dileklerini iletti.

İçişleri Bakanlığı’nda görev yaptığı dönemde de başta Merkezi Cezaevi’nde bulunan uyuşturucu mahkumlarına psiko sosyal destek verilmesi olmak üzere Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ile çok verimli çalışmalar yürüttüklerini anlatan Amcaoğlu, şimdi de Başbakanlık Müsteşarı olarak, Komisyonla çok yakın işbirliğinde çalıştıklarını anlattı.

Uyuşturucunun KKTC’de olduğu kadar dünyada da bir sorun olduğunu, şu anda Merkezi Cezaevi’ndeki 600 civarında tutuklu ve mahkumdan 200’ünün uyuşturucu ve benzeri suçlardan bulunduğuna işaret eden Amcaoğlu, tüm ilgili birimler olarak uyuşturucu sorununa karşı mücadelede kararlı olduklarını vurguladı.

Ayni zamanda Denetimli Serbestlik Kurulu Başkanı olduğunu kaydeden Amcaoğlu, Komisyonla işbirliği halinde denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik eğitimlerin başladığını, kan ve idrar tahlillerinin yakında başlayacağını ifade ederek, bu çocuk ve gençlerin cezalandırılması değil topluma kazandırılmasının önemine dikkat çekti.

Amcaoğlu “Zehir” filmine katkı koyan herkese teşekkür etti.

KARAOKÇU: UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DEĞİL, SAVAŞ İÇERİSİNDEYİZ

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, göreve geldikleri günden bu yana uyuşturucu ile mücadele değil savaş içerisinde olduklarını söylediklerini belirtti.

Çok zor bir mücadele içerisinde olmalarına karşın, her ecen gün artan destekle önleme, eğitim, tedavi ve rehabilitasyon desteğinin güçlenmesi, eğitim programlarının hazırlanması, yasal alt yapının güçlendirilmesi, uyuşturucu nitelikli ilaçların kötüye kullanımının önlenmesi, denetimli serbestlik eğitimleri, cezaevine atılan uyuşturucu bağımlılarının topluma kazandırılmasına yönelik çalışmalar başta olmak üzere,  toplumsal farkındalık seviyesinin yükseltilmesi amacıyla birçok sanatsal, kültürel ve sportif aktiviteye imza attıklarını kaydeden Karaokçu,  Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Amcaoğlu’na göreve geldiği günden bu yana verdiği destek ve gösterdiği verimli işbirliği anlayışı nedeniyle teşekkür etti.

Bu mücadeleye Yönetmen Ömer Evre’nin de “Zehir” filmi ile destek vermek istediğini, kendilerinin de görevlerinin toplumsal duyarlılığa ciddi katkı sağlayacak bu tür çalışmalara destek vermek olduğunu ifade eden Karaokçu, Ömer Evre, tüm oyuncu kadrosu ve destek verenlere teşekkür etti.

EVRE: FİLMİN TOPLUMUN BİLİNÇ VE FARKINDALIK DÜZEYİNE KATKI SAĞLAYACAĞINA İNANIYORUZ

Filmin Yapım ve Yönetmeni Ömer Evre yaptığı konuşmada, toplumsal bir sosyal sorumluluk bilinç ile “Zehir” filminin hayata geçirdiklerini söyledi.

Sinema ve televizyonun en etkili iletişim araçları olduğuna işaret eden Ömer Evre, toplumun bilinç ve farkındalık düzeyine katkı sağlayacağına inandıkları filimle, birkaç ailenin bile yaşamlarına dokunabilirlerse bunun kendilerini mutlu edeceğini söyledi.

Evre, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu olmak üzere filimin çekimine katkı sağlayan kurum ve kişilere teşekkür etti.

Uyuşturucu bağımlılığı konusunda toplumu bilinçlendirmek, farkındalığını arttırmak amacıyla hazırlanan  “Zehir” filminin oyuncu kadrosunda Doğukan Arıkan, Fulya Tilki, Yiğit Küçük, Seniha Kanatlı, Berk Çakır, Kemal Bağbal, Yuşa Erdoğan ve Günkut Model Ajansı ile Kıbrıs Ayla Algan Oyunculuk Atölye öğrencilerden bir çok genç yetenek yer alıyor.

Kamera Arkasında DAÜ İletişim Fakültesi - Tv/Sinema Bölümü öğrencileri görev aldı.

Filmin yapımında Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu uzmanları da danışmanlık konusunda destek verdi.

“Zehir Filmi, Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü olan 26 Haziran Cumartesi akşamı saat 20.00’de BRT’de gösterilecek, daha sonra ise dijital platformlarda yayınlanacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör