KÜLTÜR-SANAT
okuma süresi: 3 dak.

Permakültüre Giriş Kursu katılımcılarına sertifika verilecek

Permakültüre Giriş Kursu katılımcılarına sertifika verilecek

YDÜ Ziraat Fakültesi ile Tahsin Tural Karpaz Permakültür Merkezi iş birliğiyle 17-19 Aralık tarihlerinde Permakültüre Giriş Kursu düzenleniyor.

Yayın Tarihi: 18/11/21 14:18
Güncelleme Tarihi: 18/11/21 15:55
okuma süresi: 3 dak.
Permakültüre Giriş Kursu katılımcılarına sertifika verilecek
A- A A+

Kıbrıs’ta kurulan ilk Tahsin Tural Permakültür Merkezi, Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Ziraat Fakültesi işbirliği içerisinde ilk kursunu veriyor. Permakültüre Giriş Kursu 17-19 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek. Kurs teorik ve pratik uygulamalı olarak yapılıyor.   Tahsin Tural Karpaz Permakültür Merkezi Kurucusu Zekai Altan ile YDÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Özge Özden tarafından yapılan ortak açıklamaya göre,  YDÜ Ziraat Fakültesi ile Tahsin Tural Karpaz Permakültür Merkezi yanında Nitovikla Agro Turzim İşletmesinde yapılacak teorik eğitimler Tahsin Tural Karpaz Permakültür Alanında da pratik uygulamalı olarak devam edecek.

EĞİTMENLER BELLİ OLDU

Kursta görev alacak eğitmenler ve konuları ise Tahsin Tural Permakültür Merkezi’nin kurulma aşamasında ilk tasarımı ve kuruluşuna katkı koyan YDÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özge Özden Permakültüre giriş verilecek.  Permakültürde Aromatik Bitkilerin Yeri ve Önemi konusunu YDÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salih Gücel ile Belçika’dan katılacak olan Permakültürcü Cristine Deboch verecek. Avrupa’da Permakültür Örnekleri, Permakültürde Sebze Tarh yapımlarını PDC Eğitmeni Zekai Altan ile Permakültürde Mıntıka Planlaması ve Önemi konulu eğitimini de Türkiye Permakültür ve Tasarımcılar Derneği Başkanı Filiz Nur verecek.

PRATİK UYGULAMALAR DA YER ALACAK

Pratik uygulamalarda ise Kerpiç yapımı, kompost yapımı, tohum topu yapımı, bitki spirali yapımı yanısıra Tahsin Tural Permakültür Alanının tasarımının anlatımı ve tanıtımı.  İki gün sürecek olan kursa katılım kişi başına 300.00 TL. İlk gün Nitovikla Agro Turizm İşletmesinde Hüseyin Kanatlı Mağara salonunda teorik eğitimler verildikten sonra İkinci gün de pratik uygulamalar Tahsin Tural Karpaz Permakültür Alanında sürdürülecek.

KATILIMCILARA SERTİFİKA

İki gün sürecek eğitim sonrasında katılımcılara Permakültüre Giriş Kursu sertifikası verilecektir. Kurs süresince öğle yemeği ve çay-kahve molaları ( tea-break) yanında teorik ve pratik eğitimler verilecek.  Kursun temel amacı bir doğa tasarım bilimi olan Permakültürün farkındalığını ve doğa ile birlikte yaşamanın teorik ve uygulamalarla anlatılmasını öngörüyor. Ülkede gerçekleşecek olan ilk Permakültüre Giriş Kursu ile bu doğa tasarım biliminin de ülkenin doğasına ve yaşamına örnek teşkil edecek nitelikte.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör