Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları ekibi Konya’da festivale katıldı
![Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları ekibi Konya’da festivale katıldı](https://www.kibrispostasi.com/imagecache/headline_mobile/news/v/v2/v2yeniproje18_1716726708.jpg)
Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları, Konya'da gerçekleştirilen Konya 16. “Bin Nefes Bir Ses” Uluslararası Türkçe Tiyatro Yapan Ülkeler Festivaline katıldı.
![Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları ekibi Konya’da festivale katıldı](https://www.kibrispostasi.com/imagecache/newsimage/news/v/v2/v2yeniproje18_1716726708.jpg)
Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları, Konya Devlet Tiyatrosu ev sahipliğinde gerçekleştirilen Konya 16. “Bin Nefes Bir Ses” Uluslararası Türkçe Tiyatro Yapan Ülkeler Festivaline katıldı.
Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, bu yıl 25 Mayıs-30 Mayıs tarihleri arasındaki festival, İspanya, Tataristan, Azerbaycan, KKTC, Brezilya, Küba ve İran olmak üzere 7 ülke 8 yabancı ekip ile 11 yerli grubun katılımıyla gerçekleşiyor.
Festival kapsamında sergilenen Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları’nın “Grönholm Metodu” adlı oyununun Konya seyircisinin beğenisini kazandığı belirtildi.
Oyun sonunda Konya Devlet Tiyatrosu Müdürü Özgür Baş, yönetmen Hakan Elmasoğlu’na teşekkür plaketi takdim etti.
Yorumlar
Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.