EKONOMİ & FİNANS
okuma süresi: 3 dak.

TUTDER: Pahalılığın nedeni sorumsuzluk, ilgisizlik, beceri ve yetkinlik yetersizliği

TUTDER: Pahalılığın nedeni sorumsuzluk, ilgisizlik, beceri ve yetkinlik yetersizliği

TUTDER'den yapılan açıklamada, pahalılığın gerçek nedeninin devlet aygıtının sorumsuzluğu, ilgisizliği ve bilgi, beceri, yetkinlik yetersizliği olduğunu savunularak, “Bunun bedelini ne iş insanlarına, ne tüketiciye ödetmenin haklı yanı olamaz” denildi.

Yayın Tarihi: 24/11/21 07:55
okuma süresi: 3 dak.
TUTDER: Pahalılığın nedeni sorumsuzluk, ilgisizlik, beceri ve yetkinlik yetersizliği

Hızlı Tüketim Ürünleri Tedarikçileri Derneği (TUTDER), Yönetim Kurulu tarafından yazılı bir açıklama yapılarak, dünya piyasalarında yaşanan hammadde tedarik sorununa işaret edildi.

TUTDER’den yapılan açıklamada, “Oluşan pahalılık; taşıma, ulaşım ve konteyner fiyatlarındaki zorluk ve artış tüm ülkelerdeki ticareti olumsuzluk etkileyip pahalılığa ve ürün eksikliğine neden olurken, bu olumsuzluklardan ada ülkeleri çok daha kötü etkilenmektedir” denildi.

“Pandeminin başından beri tedarik zincirlerini bir arada tutmak için olağanüstü bir çaba harcayan biz tedarikçiler, uzun bir süreden beridir, yöneticilerimizi olumsuz koşullar hakkında uyarmaktayız” ifadelerine yer verilen açıklamanın devamında şunlara dikkat çekildi:

Ancak ülkemizdeki siyaset alanı dünyadaki hiçbir gelişmeyi takip edemediği gibi, dünya ticaretinin seyrini de takip etmemekte dolayısıyla hiçbir önlem  almamakta, hatta önermemektedir.

Global sorunlara ek olarak Türk Lirasının döviz karşısındaki pozisyonu da ülkemize özgü bir sorun olarak, hayatın tüm alanlarını daha da olumsuz olarak etkilemektedir.

Ancak bizi yönetenlerin,  bırakın çözüm önerilerini duymak isteyişimizi,  artık  tüm bu gelişmeleri izlediklerinden dahi kuşkumuz vardır. 

Ülkemiz, insanımız  yakın bir gelecekte çok büyük ekonomik sıkıntılar ve pahalılık riski altındayken; tüm bunların olumsuz sosyal etkileri kötü sonuçlara neden olabilecekken; bizi yönetenlerin sorunları bırakınız çözmek, etkilerini hafifletecek önlemleri almak için dahi hiçbir umut vermedikleri bu ortamda çalışmak, iş yapabilmek imkansız hale gelmektedir.

Pazarın ucuzlatılması ve halkın alım gücünün desteklenmesi  için defalarca ve  yıllardır yaptığımız önerileri kulak arkası eden;  her göreve başlayan ilgili Bakana konuları anlatmaktan yorulan biz Tedarikçiler, kısa bir süre sonra halkımızı ülkemizdeki pahalılığın nedenleri konusunda bilgilendirici bir kampanya başlatmak kararı almış bulunuyoruz.

Bizi bekleyen zor günlerle ilgili bilgi kirliliği yaratılmasına müsaade etmeyeceğiz. Ülkemizdeki pahalılığın gerçek nedeni devlet aygıtının sorumsuzluğu, ilgisizliği, ve bilgi, beceri, yetkinlik  yetersizliğidir. Bunun bedelini ne iş insanlarına ne tüketiciye ödetmenin haklı yanı olamaz.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.