×
banner
banner
banner
Ana Sayfa ADLİ HABERLER
banner
"Çerkez Korkmaz, Almanya'da yargılanmak istemiyor"

"Çerkez Korkmaz, Almanya'da yargılanmak istemiyor"

Giriş Tarihi: 25/06/2019
10:32
"Çerkez Korkmaz, Almanya'da yargılanmak istemiyor"
Almanya'nın, terör örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle hakkında Avrupa Tutuklama Emri çıkardığı ve geçen ay Atina'ya gitmek üzereyken Larnaka Havaalanı'nda tutuklanan Çerkez Korkmaz isimli PKK'lının iadesiyle ilgili mahkeme sürecinin dün de devam ettiği bildirildi.
Fileleftheros gazetesi, Türkiye'deki darbe girişiminin ardından Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Avrupa'da yaşayan 4 bin Kürtün Türkiye'ye iade edilmesi talimatını verdiğini ve Korkmaz'ın da bu kapsamda Türkiye'ye iade edilmesi olasılığının bulunduğunu yazdı.

Gazete, Korkmaz'ın dünkü savunmasında, neden Almanya'ya iade edilmemesi gerektiğini argümanlarla açıkladığını ve kendisine Güney Kıbrıs tarafından verilen siyasi sığınmacı statüsünün 2020 yılında sona erdiğini belirterek, bu talebin yeniden incelenmesi gerektiğini söylediğini kaydetti.

Habere göre Korkmaz, yargılanmak için Almanya'ya iade edilmek istemediğini, çünkü büyük ihtimalle Türkiye'ye iade edileceğini ve orada uzun süreli hapis cezası alacağını ifade etti.

banner
banner
banner
banner
DİĞER ADLİ HABERLER HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.