ADLİ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Şikayetçi oldu, ülkede kaçak olarak ikamet ettiği belirlendi

Şikayetçi oldu, ülkede kaçak olarak ikamet ettiği belirlendi

Soygun ve ciddi darp suçlarıyla ilgili olarak tutuklanan zanlı Geraldine Ronel Mbaıbıkeel dün teminat amaçlı mahkeme huzuruna çıkarılmasının yanı sıra olayda şikayetçi olan Emmanuel Okorite Sampson’un da kaçak olduğu tespit edildi.

Yayın Tarihi: 10/08/21 13:01
okuma süresi: 4 dak.
Şikayetçi oldu, ülkede kaçak olarak ikamet ettiği belirlendi
A- A A+

Lefkoşa’da meydana gelen soygun, ciddi darp suçları ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Geraldine Ronel Mbaıbıkeel dün teminat amaçlı mahkeme huzuruna çıkarıldı. Zanlının yanı sıra olayda şikâyetçi olan Emmanuel Okorite Sampson ise kaçak olduğu belirlenerek mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Süleyman Açıkada olayla ilgili bulguları aktardı. Polis, huzurda bulunan zanlının Soygun ciddi darp meselesinden methaldar olduğunu belirtti.

Polis, zanlının; 29 Temmuz tarihinde saat 23.30 raddelerinde Lefkoşa'da henüz tespit edilemeyen bir adreste Lefkoşa'da sakin E.N. ile aralarında bulunan alacak verecek meselesi yüzünden Lefkoşa'da sakin Emmanuel Okorite Sampson’un vücudunun muhtelif yerlerine yumruk atıp ciddi bir şekilde darp ettikten sonra adı edilenin üzerinde bulunan I-phone marka cep telefonunu ve adına isdar olan Nijerya pasaportunu zor kullanarak alıp soygun suçunu işlediğini belirtti.

Polis, zanlıların saat 17.00 raddelerinde Emmanuel Okorite Sampson’u henüz tespit edilemeyen iki kişinin zor kullanarak kaçırıp plakası meçhul beyaz renkli taksi ile Girne'ye götürüp kalmış olduğu Zeyna Complex isimli otele götürüp odasında kıyafet dolabı içerisinde muhafaza ettiği 600 Euro nakit parayı sirkat ettiklerini anlattı. 

Polis memuru Açıkada, akabinde yapılan araştırmada bahse konu telefon ve pasaport Lefkoşa K üçük Kaymaklı'da aynı yerde sakin Geraldine Ronel Mbaıbıkeel’in huzurunda mahkeme emri yapılan aramada tespit edilip emare olarak alınmış olup adı edilen temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını söyledi. Polis, mesele ile ilgili olarak E.N. ile birlikte halen üç kişinin arandığını belirterek, bu aşamada zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

SAMPSON’UN ÜLKEDE KAÇAK OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Polis memuru İbrahim Toz, mahkemede zanlı Emmanuel Okorite Sampson ile ilgili yeminli şahadet verdi. Polis, zanlının ikamet İzinsiz KKTC’de suçuna methaldar olduğunu belirtti. Polis, 30 Temmuz tarihinde saat 08.30 da Lefkoşa Adli Şubede Soygun, “Ciddi Darp'' meselesi ile ilgili olarak şikâyetçi olarak bulunan Emmanuel Okorite Sampson’un pasaportunda yapılan muhaceret kontrolünde 10 Haziran tarihinden itibaren KKTC'de ikamet izinsiz bulunduğunun tespit edildiğini aktardı. Polis, adı edilen zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını belirtti.

Polis memuru Toz, mesele ile ilgili olarak konu şahsın 60 gün süreyle ön izinle geldiğini 60 gün süre içerisinde hiçbir okula başvuru yapmadığı, içişleri muhaceret sisteminde hiçbir şekilde kaydının bulunmadığının tespit edildiğini belirterek, bu aşamada tahkikat tamamlandığından zanlının merkezi cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak kalmasını talep etti.

MBAIBIKEEL 45 GÜN, SAMPSON 40 GÜN HÜKÜMSÜZ TUTUKLU

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla zanlı Geraldine Ronel Mbaıbıkeel’in 45 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Yargıç Hacımulla, Emmanuel Okorite Sampson’un ise 40 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.