ADLİ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Aralarındaki husumet nedeniyle evi kundakladı

Aralarında bulunan husumet nedeniyle evi kundakladı

Lefkoşa'da sakin İlham Kharbouchı’nin, aralarında bulunan husumet sebebiyle Gönyeli'de sakin Yasin Sarhan'ın kiracı olarak ikamet etmiş olduğu evi kundakladı.

Yayın Tarihi: 13/10/21 07:20
okuma süresi: 3 dak.
Aralarında bulunan husumet nedeniyle evi kundakladı
A- A A+

Gönyeli’de meydana gelen kundaklama meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı İlham Kharbouchı’nin suçla bağı olduğu tespit edilirken, tutuklanan diğer iki kişi Yasin Sarhan ve Mohmmed Zakariae Amghar’ın suçla bağı olmadığı tespit edilerek, serbest bırakıldı. Kharbouchı, dün sabah teminat amaçlı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Coşkun Altındağlı, olguları aktardı. Polis, huzurda bulunan zanlı 24 yaşındaki İlham Kharbouchı’nin, “Binalardaki eşyaları ateşe vermek” ve “Kasti hasar” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Polis, 10 Ekim 2021 tarihinde saat 06.45 raddelerinde, Lefkoşa'da sakin Ilham Kharbouchı’nin, aralarında bulunan husumet sebebiyle Gönyeli'de sakin Yasin Sarhan'ın kiracı olarak ikamet etmiş olduğu Kuzucuk Sok. Abbas Demir Apt. D/1 numaralı ikametgâhının yatak odası içerisindeki yatağına kasten ve kanunsuz olarak sönmemiş sigara izmariti atıp yangın çıkmasına sebep olduğunu aktardı.

Altındağlı, yangının çıktığı esnada ikametgâhta bulunan Yasin Sarhan, Mohmmed Zakariae Amghar ve İlham Kharbouchı'nin söz konusu kundaklama ile ilgili olarak bağlantıları olabileceğinden tutuklandıklarını ifade ederek, aynı gün Zanlı Kharbouchı’nin Lefkoşa Kaza Mahkemesinden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

Aynı gün mesele ile ilgili olarak olay mahallinde yapılan kamera görüntüsü incelemelerinde zanlının yangından kısa bir süre önce konu apartmandan bir valiz ile birlikte çıkıp uzaklaştığının tespit edildiğini söyleyen Altındağlı, aynı gün mesele ile ilgili olarak zanlı Ilham Kharbouchı'den yapılan sorgulamada suçlarını itiraf edip her şeyi anlatmak istediğini belirtmesi üzerine zanlının gönüllü ifadesinin temin edildiğini ve verdiği gönüllü ifadesinde suçunu itiraf ettiğini aktardı.

Yeminli şahadet veren polis memuru Altındağlı, aynı gün mesele ile ilgili olarak Yasin Sarhan ve Mohmmed Zakariae Amghar’ın konu adreste çıkan yangında herhangi bir bağlantısı olmadıkları tespit edildiğinden serbest bırakıldıklarını kaydetti.

Zanlı İlham Kharbouchı’nin aleyhinde başlatılan tahkikat tamamlandığını, Fas vatandaşı olup KKTC'ye öğrenci vizesi ile giriş yaptığını söyleyen Altındağlı, zanlının ileride davalarında hazır bulunmasını sağlamak için mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün polise ispat-ı vücutta bulunması, 15 bin TL nakdi teminat yatırması, 1 kefilin 50 bin TL kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör