ADLİ HABERLER
okuma süresi: 5 dak.

Güzelyurt’taki silahlı çatışma olayıyla ilgili tutuklanan zanlılar mahkemeye çıkarıldı

Güzelyurt’taki silahlı çatışma olayıyla ilgili tutuklanan zanlılar mahkemeye çıkarıldı

Güzelyurt’ta 16 Ekim 2022 tarihinde sokak ortasında yaşanan silahla yaralama olayının davası Güzelyurt Mahkemesi'nde görüldü. Zanlılar, davaları Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülme süresince Merkezi Cezaevi’nde tutuklu kalacak.

Yayın Tarihi: 17/03/23 19:00
Güncelleme Tarihi: 17/03/23 19:39
okuma süresi: 5 dak.
Güzelyurt’taki silahlı çatışma olayıyla ilgili tutuklanan zanlılar mahkemeye çıkarıldı

Güzelyurt Mahkemesi’nde görülen davada geçtiğimiz yıl 16 Ekim 2022 tarihinde Walk Of Fame isimli kafede yaşanan, “Adam öldürmeye teşebbüs”, “Meskun mahalde patlayıcı ateşli silah adam yaralama”, “Katle teşebbüs olayı” ile ilgili davada karar üst mahkemeye sevk edildi.

Güzelyurt polisi mahkeme binası etrafında geniş güvenlik önlemi alması olası bir arbedeyi önledi. Güzelyurt Mahkemesi’nde görülen dava Yargıç Gülay Süleymanoğlu Uğur huzurunda görüşüldü.

Savcı Aysın Bilgin iddia makamı olarak olayla ilgili bulguları ve tanıkları mahkeme huzurunda dinlendi. Tanıklar o akşamı teker teker ne olduğunu aktardı.

TANIKLARIN İFADELERİ ALINDI

“O akşam ne oldu?” sorusuna tanıklar, “Biz o akşam Walk Of Fame'de arkadaşlarımızla oturuyorduk. Türkeş Tüm kafeye geldi” cevabını verdi.

“Orada başka kimler vardı?” sorusana ise, “Taner Özdaş, Tamer Özdaş Tüm, Doğuş Tüm, Mustafa Saçar, Mustafa Tanpa oradaydı” cevabı verildi.

“Peki daha önce bir tartışma oldu mu orada?” sorunu karşılık ise, şu cevap verildi:

“Hayır olmadı. Türkeş Tüm gelince o anda Yılmaz Tip'lerin masasının yanından geçerken Yılmaz'lara bakarak ne bakarsınız da gülersiniz be dedikten sonra eline sandalyeyi alarak hareket çekti ondan sonra Nevzat Volkan Yılmaz Tip'in beline salarak bir şey almaya çalıştı ama Yılmaz izin vermedi.”

“Peki vurulma olmadan önce ne oldu” sorusuna ise, şu cevap verildi:

“Yılmaz Tip Nevzat Volkan ve Evrim Şengül banka önüne gitti, Yılmaz Tip belindeki silahı Nevzat Volkan'a verdi ve kafe önüne geldi. Kafe önüne doğru gelirken o anda Özdaş'ların masadan herkes kalkarak tabancayı görenler dağılmaya başladı bizde oradan kaçmaya çalıştık. Nevzat ilk önce Taner sonra Tamer'i yaraladı ve bir arbede yaşandı. Kafe içerisinde bulunanlar panikle sağa sola dağılırken Evrim yerde yaralı olan Tamer'e vuruyordu. Doğuş o anda sağa sola koştururken bana ambulansı ara dedi, bende aradım. Sonra Yılmaz Tip ve arkadaşları oradan ayrıldı Taner ve Tamer araçlarına binerek hastaneye gittiler.”

Olaya görgü tanıklığı eden bir diğer şahıs ise, çatışmanın olduğu geceyle ilgili şu detayları anlattı:

“O akşam kafede bende Taner Tamer, Mustafa Doğuş ve Özdaş'ların masasında oturuyordum. Benim arkam dönüktü, Yılmaz'ların masasına kim geldi görmedim. Türkeş'in sesini dudum, ‘ne bakan da gülen’ diyerek laf atıştılar. Türkeş sandalye alarak Nevzat ve Yılmaz'ların masasına doğru bir harekette bulununca Taner'lerde kalkarak sandalyeleri aldı. Sonrasında Yılmaz'lar Limasol Bankası önüne giderek Nevzat Volkan tabanca alarak kafeye doğru hep birlikte yürüdü. Taner'e bir el Tamer'e bir el ateş etti. Büyük bir arbede yaşandı. Biz o akşam kafede oturuyorduk, oraya Türkeş Tüm arabayı üzerimize sürdü sonra geldi arabayı Nike tarafından park ederek o anda Yılmaz Tip'in masası yanından geçerken Nevzat Volkan'a bakarak, küfür etmesinin ardından orada bulunan sandalyeyi savurtma maksatlı alarak hamle yaptı. Bunun ardına masada bulunan Taner Tüm, Tamer Tüm, Mustafa Tanpa, Mustafa Saçar, Özdaş Tüm, Doğuş Tüm ayaklandı. Yılmaz Tip, Nevzat Volkan, Evrim Şengül ve ben Limasol Bankası önüne gittim. Evrim Şengül tasarrufunda bulundurduğu silahla kafe önüne gelerek önce Taner Özdaş, sonra ise Tamer Özdaş’a ateş etti ve arbede yaşandı. Arbede yaşanırken yaralanan kişilerden Taner kafe önüne Tamer ise karşı tarafta bulunan dükkan önüne gitti. Yerde bulunan Tamer’in üzerine Doğuş Tüm, Evrim Şengül'ü düşürttü. Evrim Şengül yerde bulunan Tamer'e vurdu. Yılmaz Tip, Nevzat Volkan, ve Evrim Şengül orada bulunan diğer kişilerle arbede ediyordu. Doğuş Tüm bizi elinde bulunan bıçakla yaralamaya çalıştı. Olay bitince Yılmaz ve diğerleri oradan ayrıldı ben hastaneye gittim.”

Tanıkların mahkemede verdikleri ifade ve anlattıkları sonrasında zanlılar, davaları savcı Aysın Bilgin tarafından mahkemeye teyit edildi.

ZANLILAR, DAVA TEKRAR GÖRÜŞÜLÜNCEYE KADAR CEZAEVİNDE TUTUKLU KALACAK

Karar, Yargıç Gülay Süleymanoğluları Uğur tarafına okunarak zanlılar davaları Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülme süresince Merkezi Cezaevi’nde tutuklu olarak kalmalarını emretti. Dava, ağır ceza mahkemesine sunularak ileri bir tarihte tekrardan görüşülecek.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.