ADLİ HABERLER
okuma süresi: 2 dak.

Başkasının kimliği ile Lokmacı Kara Giriş Kapısı üzerinden ülkeye giren Judy Caüelle Tchoutou tutuklandı!

Başkasının kimliği ile Lokmacı Kara Giriş Kapısı üzerinden ülkeye giren Judy Caüelle Tchoutou tutuklandı!

Lokmacı Kara Giriş Kapısı üzerinden başkasının kimliğini kullanarak KKTC’ye giriş yapamaya çalıştığı esnada tutuklanan zanlı Judy Caüelle Tchoutou, soruşturma kapsamında 1 gün tutuklu kalacak.

Yayın Tarihi: 25/05/23 13:55
okuma süresi: 2 dak.
Başkasının kimliği ile Lokmacı Kara Giriş Kapısı üzerinden ülkeye giren Judy Caüelle Tchoutou tutuklandı!

“Başkasının kimliğine bürünme” ve “Sahtekarlıkla kayıt temini” suçlarından tutuklanan zanlı Judy Caüelle Tchoutou mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Emin Günal, huzurda bulunan zanlı Judy Caüelle Tchoutou’nun 16 Mayıs 2023 tarihinde Lokmacı Kara Giriş Kapısı’nda meydana gelen “Başkasının kimliğine bürünme” ve “Sahtekarlıkla kayıt temini” meselesinden methaldar olduğunu belirtti.

Polis, zanlı Judy Caüelle Tchoutou’nun aleyhinde başlatılan 1. derecede askeri yasak bölgeyi ihlal meselesi ile ilgili yapılan soruşturma esnasında zanlı Judy Caüelle Tchoutou’nun 16 Mayıs 2023 tarihinde saat 19.00 raddelerinde Lokmacı Kara Giriş Kapısı’nda KKTC'den Güney Kıbrıs’a geçmek istediği esnada görevli memurlara üzerinde Futuke Gladys yazan Fransız kimliğini verip gerçek ismini gizleyerek başkasının kimliğine bürünüp sahte davranış ile kayıt temin ettiğini söyledi.

Polis, yapılan soruşturma kapsamında zanlı ile ilgili belirtilen hususlar ile ilgili de yeni bir soruşturma başlatıldığını belirtti. Polis, Fransız kimliği ile ilgili de gereken yazışmalar tamamlanıp konu kimlik kartı incelenmek üzere PGM Sahtecilik ve Grafoloji Şubesi’ne gönderildiğini söyledi. Polis, zanlı ile ilgili soruşturmanın hale hazırda devam etmekle birlikte PGM Sahtecilik ve Grafoloji Şubesi’nden temin edilmesi gereken rapor ışığında zanlının işlemiş olduğu suçun nevinin değişme olasılığının kuvvetle muhtemel olduğunu söyledi ve aleyhinde 1 gün tutukluluk talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının 1 gün tutuklu kalmasına emir verdi.   

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.