GÜNEY KIBRIS
okuma süresi: 4 dak.

Tansu Çıdan cinayetiyle ilgili esas zanlının hücresinde 2 bin Euro bulundu

Tansu Çıdan cinayetiyle ilgili esas zanlının hücresinde 2 bin Euro bulundu

Rum Merkezi Cezaevi’nde Tansu Çıdan’ın öldürülmesinde esas zanlı olarak görülen Türk’ün hücresindeki şilte altında 2 bin Euro bulunduğu belirtildi.

Yayın Tarihi: 24/11/22 12:40
okuma süresi: 4 dak.
Tansu Çıdan cinayetiyle ilgili esas zanlının hücresinde 2 bin Euro bulundu

Rum Merkezi Cezaevi’nde öldürülen 41 yaşındaki Kıbrıslı Türk Tansu Çıdan cinayeti ile ilgili soruşturma sürüyor.

Çıdan’ın öldürülmesinde esas zanlı olarak görülen Türk’ün hücresindeki şilte altında 2 bin Euro bulunduğu bildirildi.

Alithia gazetesi ve diğer gazeteler esas zanlının hücresinde para bulunmasıyla birlikte "bu paranın nasıl geldiği ve bu parayla ne yapacağı” sorularının gündeme geldiğini yazdı.

“PARANIN KAYNAĞI BİLİNMİYOR”

Gazete, bir polis kaynağının da doğruladığı Reporter’in haberine dayanarak, Türk zanlının şiltesinin altında nakit olarak 2 bin Euro bulunduğunu, Türk’ün 24 saat gözetim altındayken bu paranın nasıl geldiğinin ise bilinmediğini belirtti.

“ZANLI LAKADAMYA’DAKİ TUTUKEVİNDE GÖZALTINDA”

Zanlının, 28 Ekim’den itibaren Lakadamya’daki tutukevinde tutulduğunu, kendisini ziyaret eden kişilerin ise sıkı kontrolden geçirildiğini belirten gazete, zanlının da nakil öncesi ve sonrası kontrol edildiğini yazdı.

Gazete, paranın nereden geldiğinin bilinmemesine karşın en önemli sorunun, zanlının “tutukluyken bu parayı ne yapacağı” olduğuna da dikkati çekti.

Gazete, Türk zanlının önceki vukuatlarına ilişkin ayrıntılara da yer verdi.

Zanlının avukatı aracılığıyla, tutukevindeki polisin, kendisini ziyarete gelen eşine arkadaşlık gönderdiği gerekçesiyle şikayette bulunduğunu yazan gazete, zanlının bu olaya, mahkemesi sırasında bağırarak tepki gösterdiğini belirtti.

Zanlının, polise yönelik suçlamalarının ardından bahse konu polisin başka yere gönderildiğini, polis müdürlüğünün ise olayla ilgili olarak sonucu henüz bilinmeyen araştırma başlattığını belirten gazete, zanlının, bu olayın birkaç gün sonrasında kendisini iyi hissetmediği gerekçesiyle hastaneye götürülmesi yönünde talepte bulunduğunu, buna bağlı olarak taşıma nedeniyle polisin alarma geçtiğini, zanlının, ellerine kelepçe takılmasına tepki göstererek hastaneye gitmeyi reddettiğini yazdı.

Habere göre zanlı, bunun üzerine, çakmakla ateşe verdiği hücresine geri götürüldü.

Gazete zanlının, çakmağı nasıl bulduğunun da bilinmediğini yazdı.

Habere göre zanlı hâlâ tutuklu bulunurken yarın, diğer kişilerle birlikte mahkeme önüne çıkacak.

Öte yandan Politis gazetesi, Türk zanlının hücresinde para bulunması olayının ciddi şekilde güvenlik sorunları ve şüpheler yarattığını yazdı.

“HÜCREDE BULUNAN PARA CİNAYETİ ÖRTBAS ETMEK İÇİN KULLANILABİLİR”

Gazete olayla ilgili, Türk zanlının firar etmesine yardımcı olmaları için polisleri finanse etmesi, cinayeti örtbas etmeleri veya kolaylaştırmaları için gardiyanlara para vermesi gibi ciddi şüphelerin bulunduğunu belirtti.  

Gazete zanlının hücresinde para bulunmasının, “üyesi olduğu ve ölüm tehditlerinin ardından Güney Kıbrıs’a geçmeye mecbur kaldığı, Kuzey’deki Türk mafyası ile olan ilişkisinin devam ettiği” şüphesini de uyandırdığını yazdı.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.