İSKELE
okuma süresi: 3 dak.

CTP İskele Milletvekili Fide Kürşat: “Bölgede tarım arazileri elden çıkmış durumda...”

CTP İskele Milletvekili Fide Kürşat: “Bölgede tarım arazileri elden çıkmış durumda...”

CTP İskele Milletvekili Fide Kürşat, İskele bölgede nabzı tuttuğumuzda tarımsal arazilerin büyük çoğunlukla satılmış olduğunu gözlemlediğini ve konut konusunda da açıklanan rakamların fiili gerçeği yansıtmadığını çünkü “örtülü satışların” bilinmediğini söyledi.

Yayın Tarihi: 14/09/23 14:40
Güncelleme Tarihi: 14/09/23 14:56
okuma süresi: 3 dak.
CTP İskele Milletvekili Fide Kürşat: “Bölgede tarım arazileri elden çıkmış durumda...”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) İskele Milletvekili Fide Kürşat, İskele bölgede nabzı tuttuğumuzda tarımsal arazilerin büyük çoğunlukla satılmış olduğunu gözlemlediğini ve konut konusunda da açıklanan rakamların fiili gerçeği yansıtmadığını çünkü “örtülü satışların” bilinmediğini söyledi.

Geçitkale’de de inşaatların devam ettiğini tüm bölgede plansız, kontrolsüz ve hatta kaçak yapıların yükseldiğini söyleyen İskele Milletvekili Fide Kürşat, “Bölgedeki nüfusu bile bilmiyoruz, bunu bile yoğun yerleşen yabancılarla birlikte artan su sorunları üzerinden ölçmeye çalışıyoruz” dedi.

Üleştirme düzenin devam ettiğini, hızla istihdamların da sürdüğünü” kaydeden Kürşat, bölgedeki imar sorunları konusunda şimdi Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın 2019 Başbakanlığı döneminde İmar Planı'nın ötelendiğini, 2021’de de hazırlanan plana da Şehir Planlama Dairesi’nin itirazı üzerine yargıya taşındığını hatırlattı.

“İSKELE VE TÜM BÖLGEDE PERDELİ-ÖRTÜLÜ SATIŞ RAKAMLARI BİLİNMİYOR”

Hakikat Web TV’de Hüseyin Çelik'e konuşan Fide Kürşat, “Başta İskele olmak üzere tüm bölgede tarımsal araziler neredeyse elden çıkmış durumda... Artan yabancı nüfus da eklendiğinde bu nüfus konusunda da bölgede bir fikrimiz yok. Daireler konusunda da yabancılara satılan 30-35 bin daire deniyor… Bu görünen tarafıdır... Perdeli satışlar, avukatlar ya da şirketler üzerinden olanlar bilinmiyor. Tüm bölgede kaçak-plansız yapılaşma sürüyor…” diye konuştu.

Yabancılara satışlar hızla devam ederken yabancı sermayeye de Bakanlar Kurulu tarafından orman arazilerini verilmesi gibi konuların da hükümetin gündemlerinde olduğunu, maki-zeytin arazilerinde de yapılaşmanın başladığını, hükümetin Bafra’da yatırım amaçlı alçak orman arazilerini de plansız bir şekilde gündeme getirdiğini hatırlattı.

“HAYROLA SEÇİM Mİ VAR? BU DENLİ İSTİHDAMLAR, AYARLAMALAR…”

Hükümetin acilen yangından mal kaçırır gibi işlerin peşinde koşmaya devam ettiğini, son dönemde buna hız verdiğini öyle ki insanların “hayrola seçim mi var da bu denli istihdamlar, ayarlamalar” diye konuştuğunu söyleyen Fide KürşatÜlkenin gerçek ihtiyaçlarından bahseden yok, böyle bir gündemleri yok bunların” dedi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.