GÜZELYURT
okuma süresi: 2 dak.

Güzelyurt Sivil Toplum Platformu’ndan Güzelyurt Hastanesi’nin bitirilmesi çağrısı

Güzelyurt Sivil Toplum Platformu’ndan Güzelyurt Hastanesi’nin bitirilmesi çağrısı

Güzelyurt Sivil Toplum Platformu, Güzelyurt Belediye Başkanı ve Güzelyurt Kaymakamı'nı ziyaret ederek, Güzelyurt Hastanesi’nin bitirilmesini talep etti.

Yayın Tarihi: 21/07/23 14:30
okuma süresi: 2 dak.
Güzelyurt Sivil Toplum Platformu’ndan Güzelyurt Hastanesi’nin bitirilmesi çağrısı

Güzelyurt Sivil Toplum Platformu çatısı altında bulunan sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve bazı siyasi parti temsilcileri, Güzelyurt Hastanesi’nin tamamlanması, tamamlanana kadar olan süreçte ise Güzelyurt Sağlık Ocağı’nda 24 saat doktor bulundurulması ve sağlık ocağının iyileştirilmesi çağrısında bulundu.

Güzelyurt Sivil Toplum Platformu adına Şinasi Özdeş tarafından ziyaretlere ilişkin yapılan açıklamada, Güzelyurt Hastanesi’nin bitirilmesi taleplerinin iletildiği belirtilerek, uzun yıllardır Güzelyurtluların hastalarını ya Lefke Cengiz Topel Hastanesi’ne ya da Lefkoşa’ya götürmek zorunda olduğu, yolda çok can kaybedildiği kaydedildi.

Açıklamada, bölge milletvekillerinin ve sivil toplum örgütlerinin çok uzun mücadelesinden sonra 2016 yılında Güzelyurt Hastanesi’nin temellerinin atıldığı ve hastanenin 1/3’ünün bitirildiği anımsatılarak, 7 yıldır hastanenin inşaatının atıl durumda olduğu ifade edildi.

Açıklamaya şöyle devam edildi:

“2018 yılında 24 saat hizmet vermeye başlayan sağlık merkezi de maalesef yeniden yarım gün hizmet vermeye başladı. Güzelyurt Sağlık Merkezi bu hali ile de doktor ve ilaç eksiklikleri ile boğuşuyor. Güzelyurt bölge halkı sağlık hizmeti almada çok büyük sıkıntılar içindedir.

Yapılması gereken Güzelyurt Hastanesinin bitirilmesi için hükümetin konuyu öncelikleri arasına alması ve ivedi bir şekilde ihaleye çıkmasıdır. Bu arada da ileride Güzelyurt Hastanesinin nüvesini oluşturacak olan Güzelyurt Sağlık Merkezi’nin bir an önce 24 saat hizmet vermeye başlaması ve eksikliklerinin giderilmesidir.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.