GÜZELYURT
okuma süresi: 3 dak.

Çağlar Gulamkadir: Güzelyurt esnafı yalnızlığa itilmiştir

Çağlar Gulamkadir: Güzelyurt esnafı yalnızlığa itilmiştir

CTP Güzelyurt İlçe Başkanı Çağlar Gulamkadir, Güzelyurt esnafının yalnızlığa itildiğini savunarak, "Esnafımızın yaşadığı aydınlatma, çöp ve çevre temizliği sorunları dayanılmaz bir noktaya gelmiştir" dedi.

Yayın Tarihi: 22/06/24 09:35
okuma süresi: 3 dak.
Çağlar Gulamkadir: Güzelyurt esnafı yalnızlığa itilmiştir

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Güzelyurt İlçe Başkanı Çağlar Gulamkadir, dün yazılı bir açıklama yaparak, Güzelyurt Belediyesini eleştirdi.

Gulamkadir, “Güzelyurt’un bu ülkenin bir “ilçesi” olduğu gerçeği karşısında kayıtsızlığını sürdüren Ulusal Birlik Partisi zihniyeti yükseköğrenimden sağlığa, iş yaşamından narenciyeye hayatlarımızı kaosa dönüştürüyor” dedi.

“Yine de umutsuz olmayacağız, bu ülkeyi aydınlık bir geleceğe taşıyacağız, birlikte yöneteceğiz ve eşitlikçi, hakça, adil bir düzeni mutlaka kuracağız” açıklamasını yapan Gulamkadir, şöyle devam etti:

“Üstel Hükümeti kendi aldığı kararlara ülkenin bütününde olduğu gibi Güzelyurt’ta da uymuyor. Yasa tanımıyor! İnsan haklarına aldırmıyor!"

GÜZELYURT BELEDİYESİ'NE ÇAĞRI

Gulamkadir, Güzelyurt Belediyesi'ni eleştirerek, "Güzelyurt Belediyesine bağlı işçiler ve Cypfruvex'in 3’üncü ülkeden getirdiği emekçiler, bakanlığın uyguladığı çalışma yasağı saatlerine rağmen insanlık dışı şartlarda çalıştırıyor. Güzelyurt Belediyesi’ni Çalışma Bakanlığının uyguladığı çalışma yasağı saatlerine uymaya çağırıyoruz" ifadelerini kullandı. 

"GÜZELYURT ESNAFI YALNIZLIĞA İTİLDİ"

Güzelyurt esnafının yalnızlığa itildiğini savunan Gulamkadir, "Esnafımızın yaşadığı aydınlatma, çöp ve çevre temizliği sorunları dayanılmaz bir noktaya gelmiştir. Güzelyurt Belediyesi, reklam panolarını kendi propaganda aracı haline getirirken, “ben yaparım, olur” zihniyeti ile hareket etmektedir" diye konuştu. 

"İŞÇİLER TEDİRGİNDİR"

Gulamkadir, "Plansızlığın, öngörüsüzlüğün ve iş bilmezliğin bedelini ödeyen narenciye sektöründe ciddi bir kaos da Cypfruvex’te kendini göstermektedir. İşçiler tedirgindir" açıklamasını yaptı. 

Çağlar Gulamkadir, "Yandaşlık politikacı ve baskıcı yaklaşımlar üretimde huzur bırakmamıştır. UBP-DP-YDP ortaklığının yanlışları, ülkesine ve şehrine tutunmaya çalışan Güzelyurt insanını isyan noktasına getirmiştir. Güzelyurt’u unuttunuz, bu halk sizden hesap soracak, yeni dönemde yeriniz olmayacak. Güzelyurt’umuza ve ülkemize sahip çıkacak, kentimizi terk etmeyeceğiz. Yanlışların takipçisi olacak, güzel günler için kenetleneceğiz" dedi. 

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.