Savaşan "Turistler de YDÜ Hastanesi güvencesi altındadır"

loading
24 Kasım, Salı
£

10.60

9.44

$

7.95

Savaşan "Turistler de YDÜ Hastanesi güvencesi altındadır"

Savaşan "Turistler de YDÜ Hastanesi güvencesi altındadır"

Kuzey Kıbrıs'a gelen turistlerin sağlığına yönelik olarak YDÜ Hastanesi ile KITREB arasında imzalanan protokol töreninde konuşan Ahmet Savaşan "Kurucu Rektör Dr. Suat i. Günsel'in inisiyatifiyle hastanenin gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında yaptığı anlaşmalar sayesinde Kuzey Kıbrıs'da yaşayanlar da ülkeye getirilen turistler de Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nin güvencesi altındadır" dedi.

Savaşan "Turistler de YDÜ Hastanesi güvencesi altındadır"
A- A A+

YDÜ HASTANESİ İlE KITREB'DEN TURİZMİN GELİŞMESİNE YÖNELİK ÖNEMLİ ADIM

Kuzey Kıbrıs'a gelen turistlerin sağlığına yönelik olarak Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Hospital, Nicosia Cyprus) ile Kıbrıs Türk Rehberler Birliği arasında protokol imzalandı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi'nden yapılan açıklamaya göre; Kuzey Kıbrıs'a gelen turistlerin sağlığına yönelik olarak imzalanan protokol törenine YDÜ (Near East University Cyprus) Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Adem Aköl, Hastane Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan, Kıbrıs Türk Rehberler Birliği (KITREB) Başkanı İbrahim Altıner ile Genel Sekreter Mustafa Tolgalı yanısıra kalabalık bir rehber grubunun da katıldığı belirtildi.

Savaşan: Kuzey Kıbrıs'da yaşayanlar da Turistler de YDÜ Hastanesi Güvencesi Altındadır.

Savaşan törende yaptığı konuşmada, Kurucu Rektör Dr. Suat i. Günsel'in inisiyatifiyle hastanenin gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında tur operatörleri ve turizm profesyonelleriyle yaptığı protokoller sayesinde ülkeye getirilen turistlerin Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nin güvencesi altına alındığını hatırlatarak, "ülkemize gelen hiçbir turistin başına beklenmedik bir kaza gelmesini istemeyiz. Fakat Dünya'ya baktığımızda bir ülkeye tatil yapmak için giden turistlerin ortalama yüzde sekizinin rahatsızlandığını veya kaza geçirerek hastanelerden hizmet aldığını görüyoruz. İşte bizler de bu gün, turizm sektörümüzün turistlerle en çok teması bulunan kıymetli rehberlerimiz ile, Kuzey Kıbrıs'a gelen turistlere ihtiyaçları olması halinde Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde verilecek olan yüksek standarttaki sağlık hizmetlerini ve şartlarını imza altına alarak güvence veriyoruz" dedi.

Ahmet Savaşan konuşmasında "turist sağlığı" açısından Dünya'da en güvenli turizm destinasyonlarından biri haline gelen Kuzey Kıbrıs'ın Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ile özellikle yaşlanan Avrupa ülkelerinden yurt dışına tatile gidecek olan üçüncü yaş grubu turistlerin talep ettikleri ve gidecekleri ülkeleri belirlemelerinde de önemli role sahip, uluslararası standartta sağlık hizmeti veren hastaneihtiyaçlarının en üst seviyede karşılandığının da altını çizdi.

Altıner: Turizmde ulaşım, konaklama, turistik zenginlikler kadar sağlık da önemlidir...

"Ben öncelikle Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'ne hayat vererek, ülke insanımızı ve turistlerimizi uluslararası standartlarda sağlık hizmetleriyle buluşturduğu için Kurucu Rektör Dr. Suat İ. Günsel'e teşekkür etmek istiyorum" diyerek konuşmasına başlayan Altıner, YDÜ Hastanesi'nin turist sağlığına yönelik olarak yaptığı profesyonel çalışmalar ve anlaşmaların da etkisiyle ülkemizin nitelikli turistler tarafından gün geçtikçe daha fazla turist tarafından tercih edildiğini söyledi. Bir ülkede turizmin gelişebilmesi için ulaşım, konaklama, turistik ve insani zenginlikler yanında sağlığın da büyük önem taşıdığının altını çizen Altıner, Kuzey Kıbrıs'ın olağanüstü insani ve turistik zenginlikleri yanısıra turistlere verdiği sağlık güvencesiyle de Dünya'da alternatif bir turizm destinasyonu olduğunu vurguladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer TURİZM Haberleri