TURİZM
okuma süresi: 3 dak.

Fikri Ataoğlu: Bakanlık bürokratları ile yapılan istişare sonrasında, Azerbaycanlı influencerlerin ülkeye gelişini iptal ettik

Fikri Ataoğlu: Bakanlık bürokratları ile yapılan istişare sonrasında, Azerbaycanlı influencerlerin ülkeye gelişini iptal ettik

Başbakan Yardımcısı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Azerbaycanlı influencer ve fenomenlerin ülkeye gelişinin iptal edilmesi kararının, Bakanlık bürokratları ile yapılan istişare sonrasında toplumsal hassasiyete dikkat edilerek alındığını vurguladı.

Yayın Tarihi: 27/11/21 16:34
okuma süresi: 3 dak.
Fikri Ataoğlu: Bakanlık bürokratları ile yapılan istişare sonrasında, Azerbaycanlı influencerlerin ülkeye gelişini iptal ettik
Özel Haber
A- A A+

Başbakan Yardımcılığı, Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından, Bakanlar Kurulu kararı ile Azerbaycanlı sosyal medya fenomenleri ve influencerlerin ülkeye gelmelerini öngören kararın, Bakanlık açıklaması ile iptal edilmesinin ardından, bir haber sitesinde çıkan ve iptal kararın perde arkasında Başbakan Faiz Sucuoğlu’nun olduğu iddiaları üzerine, Başbakan Yardımcısı Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’na iptal kararı soruldu.

Ataoğlu, konu ile ilgili olarak Kıbrıs Postası muhabirine yaptığı açıklamasında, hükümetin bir bütün olduğunu, kararın Bakanlar Kurulu tarafından onaylandığını, iptal kararının ise Bakanlık açıklamasında olduğu gibi, özellikle döviz kurlarındaki ciddi artışın, önergenin hazırlandığı Ağustos ayındaki maliyetinin neredeyse 2 katı bir farkın ortaya çıkması ile toplumsal hassasiyetin dikkate alınarak, Bakanlık bürokratları ile yapılan istişare sonrasında alındığını belirtti.

ATAOĞLU: HÜKÜMET BİR BÜTÜNDÜR

Başbakan Yardımcısı Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu, hükümetin bir bütün olduğunun altını çizerek, “Özellikle Bakanlar Kurulu’nca alınan kararlar, hükümet adına alınan kararlardır.” Hal böyle iken, tarafımdan Bakanlar Kuruluna sunulan ve 3 aylık bir geçmişi olan önergenin, gerek onaylanması gerekse de iptali, hükümetin bütünlüğü de dikkate alınarak karar verilmiştir, alınan karar hükümeti bağlar” diye konuştu.

Ataoğlu’nun açıklamasının devamı şu şekilde:

“Bizim tek amacımız, önceliğimiz insanımızdır...Bizim için önemli olan, Turizmin geleceği ve Turizm sayesinde ülke insanının ekonomik refahının yükselmesi, kimsenin ilaç alamayacak durumda olmamasıdır. Bunun için yıllardır mücadele veriyor, ülkenin en önemli döviz girdisi olan ve binlerce kişinin ekmek derdi olan turizmi ayakta tutmaya, bu pandemi döneminde çalışıyoruz.

Azerbaycan pazarı da ülke turizmimiz açısından önemli bir pazardır, bu pazara yönelik pazarlama ve tanıtma faaliyetlerimiz yeniden değerlendirilecek ve dünyanın kullandığı dijital pazarlama ve fenomen, influencer kullanma isteğimiz, daha uygun şartlar oluşturularak devam edecektir.

Şu an daralan ekonomi de, artan döviz kurlarından kaynaklı tepkiler de, elbette insanımız haklıdır. Biz de bu memleketin insanıyız ve aynı gemideyiz. Beraber el birliği ile, bir yandan devletimiz ve turizmin geliştirilmesi için projeler üretirken, diğer yandan da ülke şartlarının güncel pozisyonuna uygun hareket etmesi için gerekenleri yapacağız”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Ozgur Kocabay 27/11/21 17:36
bu ülkede herşeyin yoluna girmesi için ekonominin düzelmeye ihtiyacı var ekonomi için de turizme ihtiyaç var azeri kafile gelseydi belki de büyük bir tanıtım olacaktı umarım ters tepmez ve turizm eski güzel günlerine geri döner

Haberi Facebook'ta gör