SAĞLIK
okuma süresi: 4 dak.

DAÜ Hemşirelik Bölümü’nde Dünya Hemşirelik Haftası etkinlikleri düzenlendi

DAÜ Hemşirelik Bölümü’nde Dünya Hemşirelik Haftası etkinlikleri düzenlendi

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü, Dünya Hemşirelik Haftası kapsamında etkinlikler düzenledi.

Yayın Tarihi: 04/06/23 11:49
okuma süresi: 4 dak.
DAÜ Hemşirelik Bölümü’nde Dünya Hemşirelik Haftası etkinlikleri düzenlendi

DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi, Şampiyon Melekler Amfisi’nin açılış töreninin ardından gerçekleşen etkinlikler DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehtap Malkoç ile DAÜ Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevinç Taştan’ın açılış konuşmaları ile başladı.

“HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİMİZ ÇOK ŞANSLI”

Prof. Dr. Malkoç, Hemşirelerin sağlık ekibinde çok önemli bir rolü olduğunu belirterek, tüm Hemşirelerin, bölüm öğrenci ve akademisyenlerinin Dünya Hemşirelik Haftası’nı kutladı. Öğrenci sayısı, akademik kadro ve laboratuvar açısından DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin en güçlü bölümünün Hemşirelik Bölümü olduğunu kaydeden Prof. Dr. Malkoç, bölüm öğrencilerine almakta oldukları dünya standartlarındaki eğitim sebebiyle çok şanslı olduklarını hatırlattı.

“ONUR DUYDUĞUM MESLEĞİMİN GELECEĞİ SİZLERSİNİZ”

Prof. Dr. Taştan, katılımcılar ile Dünya Hemşirelik Haftası’nın tarihçesini paylaşarak başladığı konuşmasında, dünyanın son yıllarda COVID-19, savaş ve deprem gibi pek çok büyük travma yaşadığını ve bunlar yaşanırken Hemşirelerin sağlık hizmetine ihtiyaç duyulan her yerde ön saflarda mücadele ettiğini belirtti. Prof. Dr. Taştan, Hemşirelere yatırım yapılması ve onların güçlendirilmesinin sürdürülebilir sağlık hedeflerine ulaşmak için zorunlu olduğunun altını çizdi. DAÜ Hemşirelik Bölümü’nün sorumluluklarının bilincinde olarak istikrarlı büyümesini sürdürdüğünü belirten Prof. Dr. Taştan, bölümde 591’i lisans, 35’i lisansüstü olmak üzere toplamda 626 öğrencinin eğitim gördüğünü kaydetti. Prof. Dr. Taştan, öğrencilere seslenerek, “Sevgili öğrencilerim. Üyesi olmaktan her zaman onur duyduğum mesleğimin geleceği sizlersiniz. Sizler kendinizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamakla yükümlüsünüz. Bu yükümlülüğünüz, gelecekte mesleğinizle ilgili karar mekanizmalarında yer alabilmeniz açısından da son derece önemlidir” diye konuştu.

PROF. DR. DUYGULU İLE DR. CEVHEROĞLU SUNUM YAPTI

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Sergül Duygulu, “Hemşirelikte Kariyer Yolculuğu: Fırsatlarımız” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Prof. Dr. Duygulu, ilginin yoğun olduğu sunumunda günümüz Hemşireleri için kariyer olanaklarına değindi. Prof. Dr. Duygulu, kendi kariyer gelişim süreci ve hedeflerine dair örnekleri de paylaştı.

Sonrasında Dr. Seda Cevheroğlu, 2023 Uluslararası Hemşireler Konseyi Teması: “Hemşirelerimiz:  Geleceğimiz” başlıklı sunumunu yaptı. Dr. Cevheroğlu, sunumunda Uluslararası Hemşireler Birliği’nin bu yıl belirlediği Hemşirelik temasına değindi. Prof. Dr. Sergül Duygulu ve Dr. Seda Cevheroğlu sunumlarının ardından öğrencilerden gelen soruları cevapladı. Etkinlik sonrasında, Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından geliri Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ne bağışlanmak üzere kermes düzenlendi. Kermese öğrencilerin ve akademisyenlerin katılımı ve ilgisi yoğun oldu.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.