Gülle: "Hemşireler, onurlu ve kutsal bir mesleği ifa ediyor"

loading
8 Temmuz, Çarşamba
£

8.61

7.73

$

6.86

Gülle: "Hemşireler, onurlu ve kutsal bir mesleği ifa ediyor"

Gülle: "Hemşireler, onurlu ve kutsal bir mesleği ifa ediyor"

12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası dolayısıyla mesaj yayımlayan Sağlık Bakanı Ahmet Gülle, "Sağlık hizmetlerinin sunumunda görev alan hemşireler, üstlendikleri görev ve sorumluluk anlayışlarıyla, onurlu ve kutsal bir mesleği ifa ediyor"

Gülle: "Hemşireler, onurlu ve kutsal bir mesleği ifa ediyor"
A- A A+

Sağlık Bakanı Ahmet Gülle, hemşirelerin; bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını koruyan, geliştiren ve hastalık halinde iyileştirme hizmeti veren sağlık ekibinin, en önemli unsurlarından olduğunu söyledi.

Bakan Gülle 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bakanlık Basın Bürosu aracılığıyla mesaj yayımlayan Bakan Gülle, son yıllarda sağlık alanındaki hızlı değişim ve gelişimle insanımızın daha iyi sağlık hizmeti almasına yönelik ciddi çabaların ortaya konduğunu belirtti.

Son yıllarda ortaya konan çabalarla hemşireliğin niteliği yükseldi…

Son yıllarda gerek Bakanlığın, gerek meslek örgütlerinin, gerekse meslek üyelerinin ciddi çabaları ile hemşirelik mesleğinin niteliğinin yükselip, profesyonel bir konuma geldiğini kaydeden Gülle, sağlık hizmetlerinin sunumunda görev alan hemşirelerin üstlendikleri görev ve sorumluluk anlayışlarıyla onurlu ve kutsal bir mesleği ifa etmekte olduğunu söyledi.

Bakan Gülle, ülkedeki sağlık sisteminin yeniden yapılandırılması çalışmaları çerçevesinde, sağlıklı toplum yapısı oluşturmak için koruyucu sağlık hizmetlerinin yanı sıra tedavi hizmetlerini de en iyi şekilde sunmanın gayreti içerisinde olduklarının belirtti.

Hemşirelikle ilgili konuları, tüm paydaşlarla işbirliği içerisinde, katılımcılığı gözeterek, koordineli bir yapıda yürütme hedefi…

Mesajında, hemşirelikle ilgili konuları, Uluslararası Hemşirelik Konseyi (ICN) ve Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) meslekle ilgili direktiflerini dikkate alarak hareket ettiklerinin altını çizen Bakan Gülle, hemşirelikle ilgili konuları, tüm paydaşlarla işbirliği içerisinde, katılımcılığı gözeterek, koordineli bir yapıda yürütme hedefinde olduklarını vurguladı.

Gayretleriyle mesleğe kalite ve değer kazandırmış herkese teşekkürler…

Mesajında, "Önüne çıkan engel ve zorluklara rağmen kendinin ve dolayısı ile hemşirelik mesleğinin gelişimine katkı sağlayan tüm hemşireleri, geçmişten bu güne kadar bu sürece destek veren, eğitim ve yönetim desteği sağlayan, gayretleriyle mesleğe kalite ve değer kazandırmış herkese teşekkür ve sevgilerimi sunarım" diyen Bakan Gülle, insan yaşamının kutsallığının farkında olarak sabır, üstün çaba ve sevgi ile çalışan tüm hemşireleri gönülden kutladı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer SAĞLIK Haberleri