SAĞLIK
okuma süresi: 3 dak.

Kadın milletvekilleri, KISAA projesine destek verdi

Kadın milletvekilleri, KISAA projesine destek verdi

Kadın milletvekilleri, Kıbrıs Kadın Sağlığı Araştırma Derneği (KISAD) bünyesinde yürütülen ve Kuzey Kıbrıs'ta kadın sağlığı haritasının oluşturulmasını hedefleyen "Kıbrıs Kadın Sağlığı İnisiyatifi (KISAA)" projesine katılarak gönüllü destek verdi.

Yayın Tarihi: 26/03/18 12:01
okuma süresi: 3 dak.
Kadın milletvekilleri, KISAA projesine destek verdi
A- A A+
"Kıbrıs Kadın Sağlığı Araştırma Derneği (KISAD) Başkanı ve Oxford Üniversitesi kıdemli araştırmacısı Dr. Nilüfer Rahmioğlu Ramiz, projede görevli Doğu Akdeniz Üniversitesi araştırma görevlileri ile birlikte KKTC Meclisi'ni ziyaret etti. "

8 kadın milletvekili, Kıbrıs Kadın SağlığıAraştırma (KISAA)İnisiyatifi projesinekatılarak gönüllü destek verdi.

Çalışma anketini dolduran kadın milletvekilleri destek olmak isteyen tüm kadınları da KISAA İnisiyatifi ile iletişime geçmeye davet etti.

Kıbrıs Kadın Sağlığı Araştırma Derneği (KISAD)Başkanı ve Oxford Üniversitesi kıdemli araştırmacısı Dr.Nilüfer Rahmioğlu Ramiz, projede görevli araştırma görevlileri ile birlikte KKTC Meclisi'niziyaret etti.

Kadın milletvekilleri ileprojenin detaylarını paylaşan Dr.Rahmioğlu-Ramiz, kadın milletvekillerin gönüllü desteğini aldı.

Projede yer alıp çalışma anketini dolduran 8 kadın milletvekili Ayşegül Baybars Kadri, Doğuş Derya, Fazilet Özdenefe, Gülşah Sanver Manavığlu, Jale Refik Rogers, Resmiye Canaltay, Sıla Usar İncirli ve Yasemin Öztürk destek vermek isteyen tüm kadınlara da çağrıda bulunarak KISAA İnisiyatifi ile iletişime geçmeye davet etti.

Ziyaret sırasında Meclis'te bulunmayan İzlem Gürçağ Altuğra'ya ise daha sonar ulaşılacağı belirtildi.

Ankete katılarak projeye destek veren İçişleri Bakanı ve Halkın Partisi Milletvekili Ayşegül Baybars Kadri, ülkedeki kadın sağlığına ilişkin sorunların belirlenebileceği güvenilir veri eksikliklerinin farkında olan Dr. Nilüfer Rahmioğlu Ramiz ve ekibini, kadınların sağlık ve hastalık dağılımlarının ve görülme sıklıklarının belirlenmesi konusunda başlattıkları proje dolayısıyla tebrik ederek destek vermek isteyen herkesi inisitayifle buluşmaya davet etti.

Halkın Partisi Milletvekili Dr. Jale Refik Rogers, ülkede başta sağlık olmak üzere bir çok konuda very eksikliğinin mevcut olduğunu ifade ederek, sağlıkta very toplamak açısından büyük bir adım olan bu projenin örnek teşkil etmesi ve bundan sonraki bilimsel çalışmalara ışık tutması açısından projeyi yürekten desteklediğini belirtti ve proje yürütücüsü Dr. Nilüfer Rahmioğlu Ramiz ve ekibine başarılar diledi.

Kuzey Kıbrıs kadın sağlığı haritasının oluşturulmasının hedeflendiği projeye 18-55 yaş arasında olan Kuzey Kıbrıs vatandaşı ya da son 5 yıldır Kuzey Kıbrıs'ta ikamet eden kadınlar katılabiliyor.

Çalışmaya katılmak isteyenler https://anket.kisad.org adresinden online olarak çalışma anketini doldurabilecekleri gibiwww.kisaainisiyatifi.org web sitesi, KISAA İnisiyatifi Facebook hesabı, kisaa.cohere@gmail.come-posta adresi ya da 0542 888 50 20 ve 0548 860 14 83 numaralı telefonlar aracılığıyla KISAA İnisiyatifi araştırma ekibi ile iletişime geçebilirler.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.