Girne Özgürada Lions Kulübü'nden Ayaktan Tanı Merkezi'ne yardım

loading
12 Temmuz, Pazar
£

8.66

7.76

$

6.86

Girne Özgürada Lions Kulübü’nden Ayaktan Tanı Merkezi’ne yardım

Girne Özgürada Lions Kulübü’nden Ayaktan Tanı Merkezi’ne yardım

Girne Özgürada Lions Kulübü, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki Ayaktan Tanı Merkezi’ndeki Enfeksiyon bölümüne yardımda bulundu.

Girne Özgürada Lions Kulübü’nden Ayaktan Tanı Merkezi’ne yardım
A- A A+

Girne Özgürada Lions Kulübü, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde bulunan Ayaktan Tanı Merkezi’nin Enfeksiyon Bölümü’ne yardımda bulundu.

Girne Özgürada Lions Kulübü 2019-2020 Dönem Başkanı Hande Kayasal Çelikden, yılın ilk bağışını yaptıklarını söyleyerek diğer sivil toplum örgütlerinin de katkılarda bulunmalarını istedi. Çelikden, bölümün daha fazla şeye ihtiyacı olduğunu bildiklerini, bundan dolayı bir yerden başlamayı amaçladıklarını belirtti.

PİLLİ: YARDIMIN AZI ÇOĞU OLMAZ

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli ve Burhan Nalbantoğlu Başhekimi Adil Özyılkan da Enfeksiyon bölümüne giderek, yapılan yardıma teşekkür ettiler.

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, anlamlı bir gün yaşadıklarını ifade ederek, Lions Kulübü’nün her zaman katkıları olduğunu vurguladı. Bakan Pilli 35 yıldır sağlık sektörünün içinde bulunduğunu ve özellikle bu dönem yapılan yardımların daha fazla olduğunu belirtti.

Sağlığa yapılan katkının hem çok anlamlı hem de çok kutsal aynı zamanda doğrudan insana yapılan katkılar olduğunu söyledi. Pilli, “Koronavirüsü” ve ileride karşılaşılabilecek diğer virüslere karşı bir Karantina Merkezi açmayı planladıklarını belirtti ve projenin çizim aşamasının tamamlandığını açıkladı.

Pilli, katkının azı çoğu olmadığını ve dolayısıyla bu tür kuruluşların katkı yapmaya devam etmesi dileğinde bulunarak, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin KKTC’nin varoluş mücadelesinden beridir insanlara hizmet verdiğini belirtti. Bakan Pilli sağlığın herkes için olduğuna da vurgu yaptı.

ÇELİKDEN: İLK ADIMI ATTIK, DEVAMI DA GELECEK

2019-2020 Girne Özgürada Lions Kulübü Dönem Başkanı Hande Kayasal Çelikden, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde bulunan Ayaktan Tanı Merkezi’nin Enfeksiyon Bölümü’ne 6 adet tansiyon aleti, 6 adet nabız ölçer, 1 adet masa takımı, 1 adet microdalga ve 1 adet çaydanlık bağışında bulunduklarını ifade etti.

Her ne kadar bölümün ihtiyaçlarını gideremeyecek olsalar da bir sivil toplum örgütü olarak bu konulardaki duyarlılıklarını göstermeyi amaçladıklarını söyleyen Çelikden, “İlk adımı attık ve devamını da diğer sivil toplum örgütlerinden bekliyoruz. Bizi kırmayan ve hep destek olan Sağlık Bakanımız Ali Pilli’ye de çok teşekkür ederiz” dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer SAĞLIK Haberleri