TOPLUM
okuma süresi: 3 dak.

Fiziksel Aktivite Derneği yeni yönetimi belirlendi

Fiziksel Aktivite Derneği yeni yönetimi belirlendi

Kıbrıs Türk Fiziksel Aktivite Derneği yeni yönetiminde görev dağılımı yapıldı.

Yayın Tarihi: 07/06/22 15:54
okuma süresi: 3 dak.
Fiziksel Aktivite Derneği yeni yönetimi belirlendi
A- A A+

Kıbrıs Türk Fiziksel Aktivite Derneği 23 Mayıs'ta 3. Olağan Genel Kurulu'nu düzenleyerek yeni yönetim kurulunu belirledi.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, dün yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında ise görev dağılımı aşağıdaki şekilde yapıldı:

Başkan: Yrd. Doç. Dr. Zehra Güçhan Topcu

Asbaşkan: Doç. Dr. Beliz Belgen Kaygısız

Sekreter: Uzm. Fzt. Havva Gözgen

Mali İşler Sorumlusu: Uzm. Fzt. Hayriye Tomaç

Sosyal İşler Sorumlusu: Uzm. Fzt. Fatma Özgöker

Faal Üye (Bilimsel Araştırmalar): Uzm. Fzt. Fahriye Çoban

Faal Üye (Özel Gereksinimli Bireyler): Çelen Çağansoy

Açıklamada ayrıca şunlara yer verildi:

"Günlük hayatta teknolojik gelişmelerin etkisiyle ortaya çıkan fiziksel aktivite azlığı günümüz insanlarının başlıca problemi arasındadır. Her geçen kuşak fiziksel olarak daha az hareket etmekte ve bundan dolayı sağlık sorunları yaşamaktadır.

Fiziksel aktivitenin düzenli yapılmasının, bireysel olarak sağlığa olumlu etkisi olduğu gibi toplumun genel sağlık düzeyi üzerine de olumlu etkileri olmaktadır. Koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerinin, tedaviye yönelik sağlık hizmetlerinden daha az maliyetli olduğu düşünüldüğünde, fiziksel aktivite ekonomik olarak fazla maliyet gerektirmeyen ve bunun yanında insan sağlığı üzerine olumlu etkisi oldukça yüksek olan bir birincil korunma yöntemi olarak görülebilir. Bu sebeple bireylerin düzenli fiziksel aktivite yapmaları, toplumun genel sağlık düzeyi üzerinde de olumlu sonuçlara yol açmaktadır.

Dernek COVID-19 pandemi sürecinde online eğitim, sosyal medya açıklamaları ve online taramalar yaparak etkinliğini sürdürse de, Dernek faaliyetleri pandemi şartlarından olumsuz etkilendi. Pandemi sürecinin atlatıldığı bu yeni dönemde derneğimiz, esas amaçları olan fiziksel aktivite farkındalığını artırma, fiziksel aktiviteyi teşvik etme ve araştırma yapma doğrultusunda faaliyetlerini artırmayı planlamaktadır."

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.