GİRNE
okuma süresi: 3 dak.

Zeki Çeler, Girne halkına “kent bekçisi” hizmeti vadetti

Zeki Çeler, Girne halkına “kent bekçisi” hizmeti vadetti

Girne Antik Limanı özelinde bir soru üzerine, öncelikle Girnelilerin Girne Antik limanına inemediğine dikkati çeken Girne Belediyesi Başkanı adayı Zeki Çeler, “Orada güvenlik sorunu da var. Kent bekçilerinin artık şehre bir güvenlik sağlaması lazım. Evet, kameralar var ama kameralar suçu kaydeder bizim suçu önlememiz lazım” dedi.

Yayın Tarihi: 01/09/22 14:56
Güncelleme Tarihi: 01/09/22 21:04
okuma süresi: 3 dak.
Zeki Çeler, Girne halkına “kent bekçisi” hizmeti vadetti

Eski Çalışma Bakanlarından Girne Belediyesi Başkanı adayı Zeki Çeler, Girne Antik Limanı özelinde sorunları çok önemsediğini anlattı.

Çeler, “Orada güvenlik sorunu da var. Kent bekçilerinin artık şehre bir güvenlik sağlaması lazım. Evet, kameralar var ama kameralar suçu kaydeder bizim suçu önlememiz lazım” dedi.

Girne Antik Liman konusunda düşüncelerinin sorulması üzerine Tv 2020’de konuşan Zeki Çeler, şöyle dedi;

“YETKİ KARMAŞASI DİYEREK BİZ LİMANIN BU HALE GELMESİNE SEBEBİYET VERDİK”

“Her şey vizyon ve niyette biter… En ufacık bir sıkışıklıkta siyasetçinin kaçtığı cümle; yetki karmaşası, yetki yoktur ya da komiteye havale… Limanda da aynı şey var. Yetki karmaşası diyerek biz limanın bu hale gelmesine sebebiyet verdik. Hepimiz diyorum ki kimse bundan kaçmasın. Şimdi çıkacaksanız eski eserler belediye ve bakanlık dirayet göstereceksiniz. Rumlar bile kara propagandasını Girne ve antik liman üzerinden yapıyorlar... 3 bin yıllık geçmişi olan limanın bu hale getirilmesi aynaya bakmamızı gerektiriyor. Bunca yıldır doğru adımların atılmaması ve böylece gereken önemin gösterilmemesi.. Yıl 2022, biz hala oradaki dağınıklık ve düzensizlikten bahsediyoruz. Girnelilerin limana inmediği bir noktaya getirildik…”

LİMANA İNSANLARIMIZIN İNMESİNİ SAĞLAMAMIZ LAZIM, YERLİ HALK GİTMİYOR”

“Ne yapılması gerekiyorsa üzerimize düşeni ilgili kurum ve bölge halkıyla anlaşarak, uygulanabilirliğini ispatlayarak o limanı artık hak ettiği noktaya getireceğiz. Limana insanlarımızın inmesini sağlamamız lazım yerli halk gitmiyor. Orada güvenlik sorunu da var.

Kent bekçilerinin artık şehre bir güvenlik sağlaması lazım. Evet, kameralar var ama kameralar suçu kaydeder bizim suçu önlememiz lazım. Limanın halka ve turizme kazandırılması gerek ve bu konuda sonuç odaklı çalışacağız… Özelleştirilmesi konusunda uygulanabilir değil zaten seçim yasakları geliyor”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör