GİRNE
okuma süresi: 4 dak.

CTP’nin Milletvekili adayı Sami Özuslu: Kıbrıslı Türklerin başaramayacağı hiçbir şey yoktur

CTP’nin Milletvekili adayı Sami Özuslu: Kıbrıslı Türklerin başaramayacağı hiçbir şey yoktur

CTP’nin Milletvekili adayı Sami Özuslu, Kıbrıslı Türklerin bu toprakların öznesi olduğuna dikkati çekti ve toplumsal birliği sağlamanın önemine değinerek, Kıbrıslı Türklerin başaramayacağı hiçbir şey olmadığını söyledi.

Yayın Tarihi: 24/05/23 14:30
okuma süresi: 4 dak.
CTP’nin Milletvekili adayı Sami Özuslu: Kıbrıslı Türklerin başaramayacağı hiçbir şey yoktur

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Girne ilçesi geçen akşam Dome Otel’de kitle toplantısı yaptı.

CTP Basın Bürosundan yapılan açıklamaya göre, etkinliğe, CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, CTP Milletvekili adayı Sami Özuslu, CTP Girne İlçe Başkanı Ongun Talat, 2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, eski başbakanlardan Ömer Kalyoncu, eski bakanlardan Salih Usar, Girne ilçesine bağlı CTP’li belediye başkanları, bazı milletvekilleri ve MYK üyeleri de katıldı.

25 Haziran’da yapılacak ara seçimlerde CTP milletvekili adayı olan Sami Özuslu’nun da katıldığı toplantıda, partililer tek yürek olurken “kazanacağız” sloganları atıldı.

ÖZUSLU: KIBRISLI TÜRKLERİN BAŞARAMAYACAĞI HİÇBİR ŞEY YOKTUR

Kitle toplantısında konuşma yapan Sami Özuslu, salonda farklı kesimlerden çok sayıda arkadaşını görmekten mutluluk duyduğunu vurguladı. 1960’lı yılların sonunda bu topraklara bir tohum atıldığını ve o tohumların başağa dönüp göğe yükseldiğini belirten Özuslu, sonra onların hasat edilerek ürüne dönüştürüldüğünü ifade etti. Özuslu, bu döngünün her yıl sağlandığını ve bunun Kıbrıslı Türklerin bu topraklardaki varlığını simgelediğinin altını çizdi. Sami Özuslu, Kıbrıslı Türklerin bu toprakların öznesi olduğuna dikkati çekti ve toplumsal birliği sağlamanın önemine değindi. Birlik olabilen bir toplumun başaramayacağı hiçbir şey olmadığını söyleyen Özuslu, bunun için bir yola çıktıklarını, her kesimden yoğun ve içten bir ilgi gördüklerini kaydetti ve “Hep beraber, mutlaka başaracağız” dedi.

AKANSOY: 25 HAZİRAN DEĞİŞİMİN BAŞLANGICI OLACAK

CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, toplantıda yaptığı konuşmada Sami Özuslu ile bir yola çıktıklarını ve bu yolda başarılı olacaklarına dair inançlarının tam olduğunu vurguladı. Asıl olanın Kıbrıs Türk halkının refahını yükseltmek, ekonomik sosyal ve siyasal istikrar yaratmak olduğuna dikkat çeken Akansoy, bunu sağlamak için var güçleriyle çalıştıklarını ifade etti. Akansoy, 25 Haziran seçimlerinin bu açıdan önemli bir dönüm noktası olacağını belirtti. Sami Özuslu’nun bu toplumun çok yakından tanıdığı bir isim olduğunu vurgulayan Akansoy, samimiyetiyle, dürüstlüğüyle ve aldığı sorumlulukları görev anlayışı ile yerine getiren bir kişi olarak hareket ettiğinden dolayı Özuslu’ya teşekkür etti.  Akansoy, 25 Haziran tarihinin, değişimin başlangıç noktası olacağına dikkat çekti. Akansoy, “CTP, Kıbrıs sorunundan, ekonomik dönüşüme, kendi kendini yönetmekten, kendi ayakları üzerinde durma mücadelesinde toplumla bütünleştirdiği mücadelesini kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

TALAT: ÖZUSLU’YU MECLİS’E TAŞIYACAĞIZ

CTP Girne İlçe Başkanı Ongun Talat ise konuşmasında kısa süre önce yapılan yerel seçimlerde CTP’nin Girne İlçesi’ndeki dört belediyenin üçünde iktidara geldiğini ve yereldeki bu iktidar deneyimiyle birlikte toplumun, hizmet kalitesinde yaşanan artışın farkında olduğunu kaydetti. Talat, gezip gördükleri yerlerde de yurttaşların memnuniyetlerini yakından tespit ettiklerini vurguladı. Şimdi önlerindeki görevin Sami Özuslu’yu Meclis’e taşımak olduğunu belirten Talat, bunun için çok çalışacaklarını ve sonunda kesin olarak başarıya ulaşacaklarını belirtti.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.