GİRNE
okuma süresi: 3 dak.

Girne Belediye Başkanı Şenkul: Yasa dışı alınan Bakanlar Kurulu kararlarını tanımıyoruz

Girne Belediye Başkanı Şenkul: Yasa dışı alınan Bakanlar Kurulu kararlarını tanımıyoruz

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, Karaoğlanoğlu bölgesindeki sahil yürüyüş yolu projesi kapsamında iskelelerden birinin olacağı yerde geçmişte Bakanlar Kurulu kararı ile Girne-Çatalköy İmar Planı’na aykırı şekilde kişiye özel bir iskele izni verildiğini kaydederek, “Girne Belediyesi olarak yasa dışı alınan Bakanlar Kurulu kararlarını dün de tanımadık ara emri aldık, bugün de tanımıyoruz” dedi.

Yayın Tarihi: 19/09/23 18:00
okuma süresi: 3 dak.
Girne Belediye Başkanı Şenkul: Yasa dışı alınan Bakanlar Kurulu kararlarını tanımıyoruz
Sosyal Medya

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Karaoğlanoğlu bölgesindeki sahil yürüyüş yolu projesinin bir süre sonra hayata geçeceğini belirtti.

Girne Belediye Başkanı Şenkul, “Ne ilginçtir ki iskelelerden birinin olacağı yerde geçmişte bakanlar Kurulu kararı ile Girne-Çatalköy İmar Planı’na aykırı şekilde kişiye özel bir iskele izni verilmiş ama şartlar arasına ilgili dairelerin de olumlu görüşüne bağlanmıştır ibaresi konmuştur” dedi.

Yasal dayanağı olmadığı için yasal olarak yok hükmündeki bir Bakanlar Kurulu kararından bahsettiğini kaydeden Şenkul, “Girne Belediyesi olarak yasa dışı alınan bakanlar kurulu kararlarını dün de tanımadık ara emri aldık, bugün de tanımıyoruz” dedi.

Murat Şenkul’un açıklaması şu şekilde:

“Karaoğlanoğlu bölgesinde sahil yürüyüş yolu projemiz var ve bir süre sonra hayata geçecek.

Bu yürüyüş yolunda 4 hatta koşullar uygun olursa 5 adet de denize doğru ahşap iskeleler planladık ki bölge halkı hem denize daha rahat girsin hem de o iskelelerde balık avlasın, otursun vs.

Ne ilginçtir ki bu iskelelerden birinin olacağı yerde geçmişte bakanlar kurulu kararı ile Girne-Çatalköy İmar Planı’na aykırı şekilde kişiye özel bir iskele izni verilmiş ama şartlar arasına ilgili dairelerin de olumlu görüşüne bağlanmıştır ibaresi konmuştur. (standart)

Netice itibarı ile yasal dayanağı olmadığı için yasal olarak yok hükmündeki bir Bakanlar Kurulu kararından bahsediyoruz.

Bugün bir bakıyoruz bir iş aracı geliyor ve denizi doldurmaya başlıyor.

Ne yapıyorsunuz deyince de, Bakanlar Kurulu kararını gösteriyorlar.

Neyse biz ilgili arkadaşlara o bakanlar kurulunun şartlarının eksik olduğunu ve İmar planına aykırılık içerdiği için gerçekleşemeyeceğini anlattık, izinsiz inşaat faaliyetinde bulundukları içinde cezalarını yazıp bu kaçak işlemi durdurduk.

Gerçekten ülkemin bu kadar sahipsiz, kimsesiz zannedilmesine çok öfkeliyim.

Kamuya ait olacak dolayısıyla bugün bu işlemi yapanların da kullanacağı bir iskelenin Girne Belediyesi sahil yolu projesi kapsamında yapılacağının bilinmesine rağmen bu yolu seçenleri anlamıyorum.

Girne Belediyesi olarak yasa dışı alınan bakanlar kurulu kararlarını dün de tanımadık ara emri aldık, bugün de tanımıyoruz.

Vatandaşlarımızın bilgisine…”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.