Geçitköy’de yağış ve fırtınanın neden olduğu hasarla ilgili tespit çalışmaları sürüyor
![Geçitköy’de yağış ve fırtınanın neden olduğu hasarla ilgili tespit çalışmaları sürüyor](https://www.kibrispostasi.com/imagecache/headline_mobile/news/v/v2/v2geccc_1706865053.jpg)
Geçitköy bölgesinde hafta içi etkili olan yağış ve fırtınanın neden olduğu hasarla ilgili tespit çalışmaların sürdüğü bildirildi.
![Geçitköy’de yağış ve fırtınanın neden olduğu hasarla ilgili tespit çalışmaları sürüyor](https://www.kibrispostasi.com/imagecache/newsimage/news/v/v2/v2geccc_1706865053.jpg)
Yoğun yağışlardan en çok etkilenen bölgelerden biri olan Geçitköy’de oluşan hasarla ilgili tespit çalışmaları sürüyor.
Çalışmalar hakkında Türk Ajansı Kıbrıs’a (TAK) bilgi veren Lapta- Alsancak – Çamlıbel Belediye Başkanı Fırat Ataser, yağışın ve fırtınanın etkili olduğu Geçitköy, Kormacit ve Kayalar köylerinde hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.
Ataser, Karayolları Dairesi ekiplerinin çöken Kayalar-Sadrazam yolunun tamiri, hasar gören yolların sağlamlaştırılması için çalıştığını söyledi. Ataser, risk nedeniyle Geçitköy-Karşıkaya yolunun hala ağır iş araçlarına kapalı olduğunu aktardı.
Kormacit, Geçitköy ve Kayalar köylerinde 50’ye yakın evin fırtına ve su taşkınlarından etkilendiğini belirten Ataser, önceki akşam Lapta Gençlik Evi’ne yerleştirilen ailelerin bazılarının evlerine döndüğünü, bazılarının da akrabalarının yanına gittiğini ifade etti.
Evlerdeki temizlik çalışmalarının sürdüğünü belirten Fırat Ataser, yollara ve köprü ağızlarına biriken millerin temizlenmesi için çalıştıklarını ifade etti.
Hayvancılık ve Tarım Dairesi’nden ekiplerin de bölgede olduğunu belirten Ataser, özellikle Geçitköy’deki ağılların selden etkilendiğini belirtti.
Yorumlar
Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.