GİRNE
okuma süresi: 3 dak.

Oğuz Özyalçın Vakfı, Girne Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu’na eğitim materyalleri bağışladı

Oğuz Özyalçın Vakfı, Girne Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu’na eğitim materyalleri bağışladı

Oğuz Özyalçın Vakfı, Girne Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu’nda ihtiyaç duyulan eğitim materyallerinin teminini sağlayarak okula teslim etti.

Yayın Tarihi: 22/03/24 18:20
okuma süresi: 3 dak.
Oğuz Özyalçın Vakfı, Girne Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu’na eğitim materyalleri bağışladı

Oğuz Özyalçın Vakfı, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla Girne Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu’na ziyaret gerçekleştirdi.

Oğuz Özyalçın Vakfı, Girne Özel Eğitim ve İş Eğitimi Okulu öğrencileri ve eğitimcileri ile bir araya geldi. Okuldaki özel çocukların eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik farkındalık oluşturmayı hedefleyen vakıf, farkındalığa katkı sağlamak amacıyla ihtiyaç duyulan eğitim materyallerin teminini sağlayarak okula teslim etti.

Oğuz Özyalçın Mütevelli Heyeti’nden Eser Özyalçın, Pelin Özyalçın Melundalı, Özyalçın Şirketler Grup Direktörü Yağmur Özyalçın, Özyalçın Şirketler Grubu Kurumsal İletişim Sorumlusu Pınar Kutal Akar ve Üst Düzey Yönetici Asistanı İlknur Lambasuyucu ilgili etkinlikte okul yöneticileri ve öğrencilerle bir araya geldi.

Girne Özel Eğitim ve İş Eğitimi Okulu Sorumlu Öğretmeni Özlem Dağlı, okulda 64 özel çocuğa hizmet verdiklerini, en büyük amaçlarının onların ilgi duydukları ve mutlu oldukları alanları belirleyip ona uygun eğitim vermek ve onların mutlu, bağımsız bireyler olduğunu görmek olduğu söyledi. Okul içerisinde bir atölye kurarak bu çocukların el becerisi kazanmalarını ve üretken olmalarını sağlama hedefleri olduğunu ekledi. Bu vesile ile; Oğuz Özyalçın Vakfı’na, katkı ve duyarlılıklarının okulun eğitim kalitesini artırmak ve öğrencilerin öğrenme deneyimlerini zenginleştirmek için büyük önem taşıdığını belirterek teşekkürlerini sundu.

Oğuz Özyalçın Vakfı; içinde yaşadığımız toplumu ve doğayı iyileştirmek için çevresel, kültürel ve sosyal gelişmeye destek olmayı hedefleyerek “hep birlikte daha iyi bir gelecek kurmak mümkün” sloganıyla vakıf projelerini sivil toplum, kurum ve kuruluşlar arasında köprüler oluşturarak gerçekleştirmeyi hedefleyerek çalışmalarına devam edeceklerini kaydettiler.

Ülkemizin hayırsever, yaptığı işler ile adından hala gurur ile söz ettiren değerli iş insanı merhum Oğuz Özyalçın adına 2021 yılında hayata geçirilen Oğuz Özyalçın Vakfı yaşamın en temel gereksinimleri arasında olan eğitim, sağlık, spor, çevre ve kültür alanlarının gelişimine katkı sağlayarak, ülkemizin daha hızlı gelişmesine destek olmayı ve sürdürülebilir projeler ile fayda sağlamayı amaçlıyor.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.