LEFKOŞA
okuma süresi: 4 dak.

Bedrettin Demirel Caddesi’ndeki çalışmalarda yeni trafik düzenlemesi başlıyor

Bedrettin Demirel Caddesi’ndeki çalışmalarda yeni trafik düzenlemesi başlıyor

LTB tarafından kendi öz kaynakları, bilgi ve emek gücüyle Başbakanlık kavşağı ile cadde boyunca sel ve taşkın riski bulunan sorunlu alanlara kalıcı çözüm için başlattığı yağmur suyu drenaj çalışması aralıksız olarak sürüyor.

Yayın Tarihi: 10/08/22 09:57
okuma süresi: 4 dak.
Bedrettin Demirel Caddesi’ndeki çalışmalarda yeni trafik düzenlemesi başlıyor

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından kendi özkaynakları, bilgi ve emek gücüyle Başbakanlık kavşağı ile cadde boyunca sel ve taşkın riski bulunan sorunlu alanlardaki yağmur suyu drenaj çalışması sürüyor.

Bir haftalık sürede köprü ile kavşak arasını kapsayan çalışmanın ilk etabını tamamlayan LTB, ikinci etap çalışmalarının da yine sorunsuz ve güvenli şekilde devam etmesi için trafik akışını yeniden düzenledi.

LTB,Lefkoşa’nın ana arterlerinden Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde yer alan Başbakanlık kavşağındaki yağmur suyu drenaj çalışmasını okullar açılmadan, 32 gün içerisinde tamamlayacak.

BAKANLIKLARIN BULUNDUĞU YÖNDEN TRAFİK IŞIKLARINA GELİŞTE, MEHMET AKİF CADDESİ VE ORTAKÖY İSTİKAMETİNE DÖNÜLMÜYOR

Başbakanlık, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı’nın bulunduğu bölgeden trafik ışıklarına gelen sürücüler Mehmet Akif Caddesi (Dereboyu) ve Ortaköy istikametinde ilerleyemeyecekler.

Yine aynı şekilde İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Sayıştaylığın bulunduğu bölgeden trafik ışıklarına ulaşan sürücüler Mehmet Akif Caddesi (Dereboyu) ve Ortaköy istikametinde ilerleyemeyecekler.

Mehmet Akif Caddesi (Dereboyu) ve Ortaköy’e gidecek yurttaşlarımızın bu bölgelere güvenle ve sorunsuz ulaşmaları için gerekli tüm yönlendirme levhaları güzergah üzerinde yer alıyor.

ORTAKÖY, GÖÇMENKÖY VE TAŞKINKÖY İSTİKAMETİNDEN BAŞBAKANLIK IŞIKLARINA GELİNDİĞİNDE MEHMET AKİF CADDESİ’NE (DEREBOYU) DÖNÜŞ YAPILMIYOR

Ortaköy, Göçmenköy ve Taşkınköy bölgelerinden Başbakanlık Kavşağı’na gelindiğinde Mehmet Akif Caddesi’ne (Dereboyu) dönüş yapılmıyor. Yurttaşlarımız, Araç Kayıt Dairesi’nin (Kıbrıs Türk Hava Yolları eski binası) bulunduğu trafik ışıklarını geçtikten sonra sağa dönerek (Açık Öğretim Fakültesi’nin bulunduğu alan) caddeye ulaşabilirler.

Ortaköy, Taşkınköy ve Göçmenköy bölgelerinden Başbakanlık kavşağına gelen sürücüler, trafik ışıklarından düz ilerleyerek şehrin içerisine ulaşabilecekler.

MEHMET AKİF CADDESİ (DEREBOYU) YÖNÜNDEN GELENLER İÇİN ORTAKÖY’E GİDİŞLER

Mehmet Akif Caddesi (Dereboyu) yönünden Ortaköy’e ulaşmak isteyen sürücüler Başbakanlık trafik ışıklarına gelmeden trafik yönlendirmeleri ile 300 metre önce sola (Güneş Rezidans’tan ARUN’a doğru ilerleyen yol) dönerek Ortaköy yönünde ilerleyecekler.

ŞEHRİN İÇİNDEN BAŞBAKANLIK VE BAKANLIKLAR BÖLGESİNE GİDİŞLER

Şehrin içerisinden gelerek Başbakanlık/Bakanlıklar bölgesine ulaşmak isteyen yurttaşlar, ışıklara gelmeden (İktisat Bank öncesi) sağa dönerek (Haydarpaşa Ticaret Lisesi istikameti) trafik yönlendirmelerini takip ederek bölgeye ulaşabilecekler.

ŞEHRİN İÇİNDEN BAŞBAKANLIK IŞIKLARINA GELENLERİN ORTAKÖY’E ULAŞIMI

Şehrin içerisinden Başbakanlık ışıklarına gelerek Ortaköy’e ulaşmak isteyen yurttaşlar, rutin şekilde trafik ışıklarını geçip düz ilerleyerek Ortaköy’e ulaşabilecekler.

TRAFİĞİN SORUNSUZ AKIŞI VE GÜVENLİĞİ İÇİN LTB EKİPLERİ GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALDI

Trafiğin sorunsuz akışı ve güvenliği için LTB Trafik ve Yol Güvenliği Uygulama Şubesi gerekli tüm uygulamaları yaptı ve önlemleri aldı. Yurttaşlar çalışmalar süresince Alo 185 çözüm hattına 7/24 ulaşabilirler.

ALTYAPISI EKSİKSİZ BİR BAŞKENT İÇİN KARARLILIKLA ÇALIŞILIYOR

Lefkoşa Türk Belediyesi 4 yıllık süreç içerisinde Sanayi bölgesinde Doktoroğlu olarak bilinen alan ile Girne Caddesi, Şht. Ecvet Yusuf Caddesi ve Okullar Yolu gibi geçmişten kalan pek çok kronikleşmiş altyapı sorununa kalıcı çözümler getirerek başkent Lefkoşa’yı sağlam ve çağdaş bir geleceğe kararlılıkla hazırlıyor.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.