LEFKOŞA
okuma süresi: 4 dak.

Mayors for Peace örgütü, Çocuk Resim Yarışması “Huzurlu Şehirler 2023” etkinliği düzenliyor

Mayors for Peace örgütü, Çocuk Resim Yarışması “Huzurlu Şehirler 2023” etkinliği düzenliyor

Mayors for Peace (Barış İçin Belediye Başkanları), üye şehirlerdeki çocuklara yönelik  Huzurlu Şehirler Çocuk Resim Yarışması düzenleyecek. Başvuruların 29 Eylül Cuma gününe kadar LTB’ye yapılabileceği belirtildi.

Yayın Tarihi: 01/09/23 11:30
okuma süresi: 4 dak.
Mayors for Peace örgütü, Çocuk Resim Yarışması “Huzurlu Şehirler 2023” etkinliği düzenliyor

Dünya çapında yerel yönetimler bağlamındaki en önemli uluslararası örgütlerden olan Mayors for Peace (Barış İçin Belediye Başkanları) üye şehirlerdeki çocuklara yönelik  Huzurlu Şehirler Çocuk Resim Yarışması düzenliyor.

1982’de Şehirlerarası Dayanışma Yoluyla Barış İçin Belediye Başkanları Dünya Konferansı’nda temelleri atılan, 1991’de Birleşmiş Milletler’e kaydedilip 2001 yılında da Barış İçin Belediye Başkanları’na dönüşen ve 2018 yılından itibaren üye şehirlerinde barış eğitimini yaygınlaştırma amacıyla Çocuk Resim Yarışması’nı düzenleyen uluslararası örgütün bir üyesi olan Lefkoşa’da da 6-15 yaş arası çocuklar 29 Eylül tarihine kadar resimlerini Lefkoşa Türk Belediyesi’ne iletebilecekler.

YARIŞMA “BARIŞ SENİN İÇİN NE İFADE EDER?” TEMASIYLA 2 YAŞ KATEGORİSİNDE YAPILACAK

Barış İçin Belediye Başkanları örgütünün “Barış senin için ne ifade eder?” temasıyla 2 kategoride (6-10 yaş ve 11-15 yaş) gerçekleştireceği yarışmaya Lefkoşa’da yaşayan çocuklar ve gençler katılabilecek.

BAŞVURULAR 29 EYLÜL CUMA GÜNÜNE KADAR LTB’YE YAPILABİLECEK

Her yaş kategorisinden gelen resimlerden 5’er adet olmak üzere Mehmet Harmancı (LTB Başkanı), Laden Asilzade (Evrensel Çocuk Hakları Derneği Başkanı), Deniz Erkal (Uzman Psikolog), Özlem Ünsal (LTB Meclis Üyesi) ve Nurtane Karagil’den (Sanatçı) oluşan bir ön seçici kurul değerlendirmesinden geçip, yarışmaya gönderilecek. Başvurular 29 Eylül Cuma günü mesai bitimine kadar LTB Dış İlişkiler Birimi’ne yapılacak. Yarışmaya katılmak isteyenler www.lefkosabelediyesi.org web sitesinde yer alan başvuru formunu doldurup yapmış oldukları resimler ile formu da başvurularına eklemeleri gerekiyor. Sonuçlar Kasım ayında da Mayors for Peace web sitesinden duyurulacak.

Her kategoride bir Birincilik Ödülü, iki İkincilik Ödülü ve üç Üçüncülük Ödülü sahibi eser seçilecektir. Barış İçin Belediye Başkanları Başkanlık Ödülü, Birincilik Ödülü alan iki eserden birine verilecek. Eserleri dereceye giren üye şehirlere sertifika ve hatıra hediyeleri gönderilecek. Ayrıca, Barış İçin Belediye Başkanları Başkanlık Ödülü'nü kazananlar ve üye şehirlerin her birine, sanatçının adı, yaşı, ülkesi/bölgesi, şehri ve gönderilen sanat eserinin görselinin basılı olduğu 20'şer adet şeffaf klasör verilecek.

YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI:

Sadece B4 (257mm x 364mm) veya A3 (297mm x 420mm) boyutu kullanılmalıdır.

Teknik olarak sadece çizimler ve resimler ile katılım sağlanabilir. Fotoğraf kolajı, dijital resim, vb. kabul edilmeyecektir. Kullanılan malzemede herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Sanat eserleri bilgisayara taranacak şekilde düz bir yüzey üzerine çizilmeli/ boyanmalıdır.

Sanat eserlerinin daha önce başka bir yarışmaya katılmamış olması gerekmektedir.

Sanat eserleri tek bir birey tarafından yapılmış olmalıdır. (birkaç kişi tarafından üretilen eserler kabul edilmeyecektir)

Sanat eseri telif hakları, ticari markalar veya portre hakları gibi üçüncü bir şahsın haklarını ihlal etmemelidir (anime karakterleri dahil).

Kızıl Haç derneği ve benzeri derneklerin logoları kullanılmamalıdır.

Her katılımcı sadece bir eser ile katılabilir.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.