CTP- BG: "28 Temmuz'da ülkenin kaderini hep birlikte değiştireceğiz"

loading
30 Mayıs, Cumartesi
£

8.42

7.57

$

6.82

CTP- BG: "28 Temmuz'da ülkenin kaderini hep birlikte değiştireceğiz"

CTP- BG: "28 Temmuz'da ülkenin kaderini hep birlikte değiştireceğiz"

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG)'nin Gazimağusa'da düzenlediği mitingde binlerce kişinin 'Birlik, mücadele, dayanışma' sloganlarıyla inleyen Namık Kemal Meydanı'ndan iktidar sesleri yükseldi. Meydana sığmayan kalabalık seçimlere kısa bir süre kala görkemli bir gövde gösterisi gerçekleştirerek, CTP-BG'ye güçlü bir destek verdi.

CTP- BG: "28 Temmuz'da ülkenin kaderini hep birlikte değiştireceğiz"
banner
A- A A+

Miting öncesinde yaklaşık bin araçlık konvoyla trafiğin kilitlendiği Gazimağusa'da, ellerinde meşaleler ve bayraklarla yığınlar halinde alana giren kalabalık adalet, barış, hukuk istencini haykırarak meydanı inletti. Adayların tanıtımı yapılırken yükselen coşku, Genel Sekreter Asım Akansoy, Başbakan Sibel Siber ve Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu'nun heyecanlı konuşmalarıyla doruğa tırmandı.

"Devlette sınava girip kazanan çocuklarımızın haklarını da CTP-BG savunacak" diyen Yorgancıoğlu, "28 Temmuz'da 28 milletvekili çıkaracağız. Ülkenin kaderini hep birlikte değiştireceğiz. Ülkeyi halkımızla birlikte, her şeyi sizlere şeffaflıkla söyleyerek yöneteceğiz" dedi.

"Bizi tek başımıza iktidar yapmak için söz verir misiniz?" diye sorarak meydandaki kalabalıktan 3 kez ardı ardına söz alan Genel Başkan Yorgancıoğlu, "28 Temmuz ülkenin kaderinin değişeceği tarihtir, bu tarihi değiştirecek ve yeniden yazacak bir parti var" dedi.

AKANSOY: " 28 TEMMUZ'DA BU DÜZEN DEĞİŞECEK"

Aday tanıtımı sonrasında sahneye çıkarak halka seslenen CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akansoy, "Bunların defterinin dürülmesine 4 gün kaldı" diyerek, "Halkımız çok özledi barışı, eşitliği… Teker teker getireceğiz bunları ülkemize. Gelin haykıralım da efendiler duysunlar!" dedi.

Bu ülkeye güzel günler getirecek partinin CTP-BG olduğunu, 29 Temmuz sabahı çürümüş siyaset anlayışının biteceğini, temiz siyasetin başlayacağını ifade eden Akansoy, CTP-BG'nin şeffaf yönetimle adil bir düzen getireceğini, 29 Temmuz'da bu düzenin değişeceğini belirtti.

SİBER: "TORUNLARIMIZIN MALINI KİMSEYE PEŞKEŞ ÇEKEMEYECEKLER"

Kıbrıs'ın ilk kadın başbakanı olarak sahneye çağrılan Başbakan Sibel Siber de konuşmasında, ülkede değişim sürecinin başladığını artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını, halkın hizmetkarı olan bir hükümetin şu anda görevde olduğunu ifade etti. "Emeğin değeri, sosyal adalet, eşitlik artık bu ülkede kimseler tarafından çiğnenemeyecek" diyen Siber, "Bu ülkede çocuklarımız, gençlerimiz artık umutlarını yitirmeyecek, ülkemizin insanının yüzü gülmeye başladı. Vatandaşımızın yüzü artık gülüyor. 1.5 ay öncesine kadar bu ülkede küçük bir zümre mutlu daha mutlu, bazıları bir günde zengin diğerleri değil. Bu düzen yürümez" dedi. Bu ülkenin kumsallarının bu ülkenin halkının olduğunu kaydeden Siber, halkın artık ülkesine sahip çıktığını, bir imza ile torunlarımızın malını kimseye peşkeş çekemeyeceklerini söyledi.

YORGANCIOĞLU: "28 TEMMUZ'DA ÜLKENİN KADERİNİ HEP BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ"

Heyecanlı ve coşkulu kalabalığa hitap eden CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, "Ülkede barışı kurmak adına çok bedel ödeyen dostlar, hoş geldiniz" diyerek konuşmasına başlayarak, ayrımcılığı bitirmek ve adalet için bedel ödeyen halkın meydanda olduğunu ve CTP'ye mührünü vuracağını söyledi. 28 Temmuz'un sadece bir seçim tarihi değil, bu ülkenin kaderinin değişeceği gün olduğunu söyleyen Yorgancıoğlu, UBP'nin insanları ülkede adaleti arar duruma getirdiğini, bir gencin işe girmek için devlette bir dayı bulmak zorunda bırakıldığını söyledi. Geçmişte DAÜ'nün kullanımında olan Mağusa'daki Rebaka Otel'in de peşkeş çekildiğine de dikkat çeken Yorgancıoğlu, bu ülkede peşkeşleri ortada kaldıracak tek partinin olduğunu söyledi.

"ÜLKEYİ ŞEFFAFLIKLA YÖNETECEĞİZ"

UBP'nin Türkiye'den gelecek suyun borularının döşeneceği yerlerdeki arazileri bazı kişilere uzun dönemli kiraladığını, bu peşkeşe de izin vermeyeceklerini kaydeden Yorgancıoğlu, ülkedeki yatırımcıların önünün açılacağını ve dıştan gelen yatırımcılara sağlanan kolaylıkların ülke yatırımcısına da sağlanacağını, ülke gençliğine iş imkanı sağlayacak olan partinin CTP-BG olduğunu söyledi. "Devlette sınava girip kazanan çocuklarımızın haklarını da CTP-BG savunacak" diyen Yorgancıoğlu, "28 Temmuz'da ülkenin kaderini hep birlikte değiştireceğiz. Ülkeyi halkımızla birlikte, her şeyi sizlere şeffaflıkla söyleyerek yöneteceğiz "dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer GAZİMAĞUSA Haberleri