Feyzioğlu: "KKTC ve Türkiye yeni zirvelere birlikte el ele çıkacak"

loading
7 Temmuz, Salı
£

8.59

7.75

$

6.87

Feyzioğlu: “KKTC ve Türkiye yeni zirvelere birlikte el ele çıkacak”

Feyzioğlu: “KKTC ve Türkiye yeni zirvelere birlikte el ele çıkacak”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu, “KKTC ve Türkiye yeni zirvelere birlikte el ele çıkacaktır. Bundan sonra Kıbrıs meselesi Türkün meselesi olmaktan çıkıp çözümsüzlüğü şımarıklıkla dayatan Rumun meselesi haline gelecektir” dedi.

Feyzioğlu: “KKTC ve Türkiye yeni zirvelere birlikte el ele çıkacak”
A- A A+

Kıbrıs Postası

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Kapalı Maraş bölgesinde gerçekleştirilen ‘Kapalı Maraş Açılımı’ toplantısında basına açıklamalarda bulundu.

Birlik ve beraberlik mesajı veren Feyzioğlu, KKTC ve Türkiye’nin yeni zirvelerde birlikte hareket edeceğine işaret ederek “KKTC ve Türkiye yeni zirvelere birlikte el ele çıkacaktır. Bundan sonra Kıbrıs meselesi Türkün meselesi olmaktan çıkıp çözümsüzlüğü şımarıklıkla dayatan Rumun meselesi haline gelecektir” dedi.

“KKTC’Yİ BÖLGENİN SİNGAPUR’U HALİNE GETİRECEĞİZ”

Kıbrıs Türk halkının kararlılığı ve isteği halinde ‘birlik’ olarak başarıya ulaşılabileceğini vurgulayan Feyzioğlu, KKTC’yi bölgenin Singapur’u haline getirebileceklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Hep birlikte olursak başarırız. Kıbrıs sorununu Türkiye’nin sorunu olmaktan çıkıp sadece Rumun sorunu olması haline getirmeye muktediriz. Bunu başarabiliriz. Kıbrıs Türk halkının karar vermesi ve istemesi halinde. Burası önemli. Kuzey Kıbrıs çok kısa sürede bölgenin Singapur’u haline gelecektir. Vakıfların haklarını da elbette koruyarak bu kentin toplumların birlikte yaşadığı bir kent halien getireceğiz.”

Feyzioğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“Ankara’da yaptığımız ve dünyada Kıbrıs ile ilgili yapılmış en büyük sempozyum niteliğinde olan toplantıdan çok büyük sonuçlar çıktı. Kıbrıs ile ilgili yeni stratejik planın hazırlık çalışması niteliğine dönüştü. Planda yer alan çalışmalara talimatlarınızla başladık. Bugün burada gerçekleştireceğimiz toplantı bu teknik çalışmalardan birisidir. Sonraki toplantılarda izolasyonlarla ilgili çalışmalar olacaktır. Rumun şımarıkça uyguladığı ambargo nasıl delineceği görüşülecektir. İhracatın önündeki engelleri nasıl aşacağız. Türkiye’ye sıfır gümrükle nasıl mal sokacağız. Tüm bunlara çözüm bulunacaktır. KKTC’ye nasıl getiririz üçüncü sanayiyi bunlar konuşulacaktır. Kapalı Maraş’ın çözümü Kıbrıs sorununn çözümünde koç başı yapılmalıdır. Kıbrıs sorununu çözecek olan kapalı Maraş açılımıdır.

Kuzey Kıbrıs’ın geleceğine sadece ve sadece Kıbrıs türkü karar verebilir. Türkiye barolar birliğinin burada bulunma sebebi Başbakanlık davetidir. Kıbrıs milli davamızdır. Hep birlikte olursak başarırız. Kıbrıs sorununu Türkiye’nin sorunu olmaktan çıkıp sadece Rumun sorunu olması haline getirmeye muktediriz. Bunu başarabiliriz. Kıbrıs Türk halkının karar vermesi ve istemesi halinde. Burası önemli. Kuzey Kıbrıs çok kısa sürede bölgenin Singapur’u haline gelecektir. Vakıfların haklarını da elbette koruyarak bu kentin toplumların birlikte yaşadığı bir kent halien getireceğiz. Ayaklarımız sımsıkı yere basıyoruz. Ayaklarımız sımsıkı yere bakarken gözlerimizi yıldızlara diktik. Erişilebilir yıldızlardır yeter ki ayağımız yerden kesilmesin. Ekonomi alanında da KKTC zirvelerden zirve beğenecektir. Yeter ki siyasi çatışmaları bir yana bırakalım. Bu bir milli davadır. Tek amacımız Kıbrıs Türk halkının refah ve geleceğidir. Bizi mgünlük siyasetle yakından uzaktan alakamız yoktur. KKTC Türkiye’nin güvenliği için önemlidir. Türkiye’de KKTC’nin güvenliği için önemlidir. Kıbrıs Türkünün önüne Türkiye’yi mi tercih edersinzi KKTCYİ mi tercih edersinzi sorusu en saçma sorusudur. Bir menfaat tercihi konusunda kalmamıştır. Birlikte başaracağız. Hedefimiz insan hakları hukuk devleti demokrasi anlamında KKTC devletini ekonomi anlamında da zirveye taşımaktır. Kapalı Maraş açılımında tarihi önemi olan bu toplantıda TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve yardımcısı Fuat Oktay’a ki sonuç odaklıdır.

KKTC ve Türkiye yeni zirvelere birlikte el ele çıkacaktır. Bundan sonra Kıbrıs meselesi Türkün meselesi olmaktan çıkıp çözümsüzlüğü şımarıklıkla dayatan Rumun meselesi haline gelecektir.”

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer GAZİMAĞUSA Haberleri