GAZİMAĞUSA
okuma süresi: 4 dak.

Erdal Özcenk: Gazimağusa’nın sosyal yaşantısını yükseltmek için aday oldum

Erdal Özcenk: Gazimağusa’nın sosyal yaşantısını yükseltmek için aday oldum

UBP’nin Gazimağusa Belediye Başkan adayı Dr. Erdal Özcenk, hesap verebilir, şeffaf, katılımcı ve sosyal belediyecilik alanında başarı hedefleyen bir yönetim anlayışıyla görevini yapacağını belirterek, “Şehrin sosyal yaşantısını yükseltmek için aday oldum” diye konuştu.

Yayın Tarihi: 16/11/22 13:00
Güncelleme Tarihi: 16/11/22 18:46
okuma süresi: 4 dak.
Erdal Özcenk: Gazimağusa’nın sosyal yaşantısını yükseltmek için aday oldum

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) Gazimağusa Belediye Başkan adayı Dr. Erdal Özcenk, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ve Gökhan Altıner’in hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Postası’ isimli programa konuk oldu.

Seçim çalışmalarının iyi gittiğini ifade eden Başkan adayı, “Adaylığımız açıklandıktan sonra motivasyonumuz arttı. Olumlu geri dönüşler alıyoruz” dedi.

“İYİ BİR YARIŞ OLSUN, KİM BU YARIŞI KAZANIRSA İPİ GÖĞÜSLESİN”

Erdal Özcenk, iddialı olduğunu ve seçimi kazanacağını düşündüğünü söyleyerek, “İyi bir yarış olsun, kim bu yarışı kazanırsa ipi göğüslesin” ifadelerini kullandı.

Değerlerinin oluşmasında Gazimağusa’nın büyük katkı sağladığına değinen Özcenk, “Kalbim Gazimağusa için atıyor. Kalbi Gazimağusa için atan herkesin oyunu bekliyorum” diye konuştu.

Özcenk, Gazimağusa’nın kültürünün ve denizlerinin çok değerli olduğuna dikkat çekerek, “Şehrin sosyal yaşantısını yükseltmek için aday oldum” açıklamasında bulundu.

Seçilmesi durumunda Gazimağusa’nın en büyük sorunlarını çözmek için çalışacaklarını kaydeden Özcenk, “Hesap verebilir, şeffaf, katılımcı ve sosyal belediyecilik alanında başarı hedefleyen bir yönetim anlayışıyla görevimizi yapacağız” dedi.

“HİJYEN VE TEMİZLİK, ŞEHRİN EN BÜYÜK SORUNU”

Özcenk, şehrin en önemli sorunun ‘hijyen ve temizlik’ olduğuna vurgu yaparak, “Ben bu konuya çok önem veriyorum. Her türlü çalışmayı yapacağız” ifadelerini kullandı.

Gazimağusa Belediyesi’nin mali yapısının sürdürülebilir olması için projelerinin de olduğunu söyleyen Özcenk, “Belediyeye gelir getirecek çalışmalarımız var” açıklamasında bulundu.

Özcenk, Gazimağusa’nın altyapısının çarpık yapılaşmadan dolayı bozulduğunu ifade ederek, “Atık yönetimi çok önemlidir. Atıkların düzenli olarak toplanması, atılması ve geri dönüşümü yapılmalıdır” diye konuştu.

Gazimağusa’nın en yoğun bölgesinin Salamis Yolu olduğunu değinen Özcenk, bu bölgede turistlerin kirlilikten dolayı şikayetçi olduğuna dikkat çekti, “Orada daha etkin atık toplama çalışmalar yapacağız” dedi.

“ETKİN VE ÇAĞDAŞ HİZMET VERMEK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Özcenk, seçilmesi durumunda öncelik sıralaması yapacaklarını ve ilk önceliklerinin hijyen olacağını belirterek, “Etkin ve çağdaş hizmet vermek için mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Doğru görev dağılımları ile ilerleyeceğiz” diyen Özcenk, konuyla ilgili açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Biz yapacaklarımızla bir yerlere gelmek istiyoruz. Personelin eğitimine ve kabiliyetine göre görev dağılımı yapacağız. Biz mevcut personelimizle yürüyeceğiz, asla kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız.”

“POLİKİLİNİK HİZMETİNİN SÖZÜNÜ VERİYORUM”

Özcenk, Gazimağusa’nın sağlık alanındaki eksiklerini bildiğini söyleyerek, “En büyük eksiklik belediye bünyesinde bir poliklinik hizmeti olmamasıdır. Poliklinik hizmetinin sözünü veriyorum” dedi.

Engelli ve 65 yaş üstü kişilerin sağlık hizmetlerine ulaşımını sağlayacaklarına değinen Özcenk, “Belediyede acil durumlar bir ambulans bulundurmak istiyoruz” diye konuştu.

Özcenk, bölgede çevrenin daha düzenli hale getirilebilmesi için projelerinin olduğunu kaydederek, “Gazimağusa’da yeteri kadar park yok. Bu parkları oluşturulacak alanlar mevcuttur. Yürüyüş ve bisiklet parkurları düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

Hayırlı bir seçim olmasını dileyen Özcenk, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in de yakın arkadaşı olduğunu söyleyerek, “Bu bir bayrak yarışıdır. Biz bu bayrağı alırsak belediyenin hizmet seviyesini daha iyi noktalara taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.